Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Po tragicznym wypadku w Bodzechowie tymczasowy areszt dla kierowcy! Grozi mu 12 lat więzienia!

Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 33-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, który podejrzany jest o spowodowanie w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Tragedia rozegrała się w sobotę, 5 listopada.

Budynek Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w minioną sobotę (5 listopada) w Bodzechowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący pojazdem marki Volkswagen na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe, życia 43-letniego pasażera nie udało się uratować. Drugi z uczestników oddalił się z miejsca wypadku. Policjanci szybko ustalili jego tożsamość i dokonali jego zatrzymania. Uciekinierem okazał się 33-letni mieszkaniec gminy Ćmielów. W momencie zatrzymania mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiaj (wtorek,  8 listopada) Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Ostrowieccy mundurowi apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Nietrzeźwy kierowca stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Jazda w stanie nietrzeźwości jest zabroniona.  Wiele zależy również od pasażerów. Policjanci apelują, aby nie podróżowali z pijanym kierującym i nie narażali własnego życia oraz zdrowia na niebezpieczeństwo.

Źródło: KP PSP w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this