Znajdź nas na

FAKTY

Po tragicznym wypadku w Starej Słupi śledztwo wciąż w toku! W krwi kierowcy BMW wykryto m.in. substancje psychotropowe! 

Ten makabryczny wypadek rozegrał się 17 kwietnia ok. godz. 19.00 na drodze wojewódzkiej nr 751 pomiędzy Nową Słupią, a Ostrowcem Świętokrzyskim. Śmierć poniosły wówczas cztery osoby: 27-letni kierowca samochodu marki BMW oraz troje nastoletnich pasażerów z powiatu ostrowieckiego. Jak poinformowała nas Monika Gronek Zastępca Prokuratora Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, śledztwo pozostaje w dalszym ciągu w toku. We krwi kierowcy BMW wykryto m.in. substancje psychotropowe.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W poniedziałek, 17 kwietnia, około godziny 19.00 na drodze wojewódzkiej nr 751 w Starej Słupi doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierowca BMW, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki Man. W wypadku zginęły cztery osoby: 27-letni kierowca BMW, a także troje pasażerów: dwóch 19-latków, oraz 15-letnia dziewczyna. Wszyscy byli mieszkańcami powiatu ostrowieckiego. Do szpitala trafił natomiast kierowca samochodu ciężarowego.

Jak poinformowała nas Monika Gronek, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, śledztwo pozostaje w dalszym ciągu w toku. 

– Dotychczas nie wpłynęła opinia z sekcji zwłok uczestników wypadku. W chwili zdarzenia we krwi kierującego pojazdem osobowym BMW nie stwierdzono zawartości alkoholu. Natomiast krew i mocz zawierały substancje psychotropowe i środek odurzający – wyjaśnia Monika Gronek.

W Prokuraturze Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim zapytaliśmy również czy samochód osobowy przekroczył dozwoloną prędkość? Jeśli tak czy znana jest prędkość z jaką podróżował/przemieszczał się przed wypadkiem? Czy znana jest już „rola” jaką w wypadku odegrał kierowca ciężarówki, który uczestniczył w tym zdarzeniu? Czy kierowca ciężarówki usłyszał zarzuty? Czy był trzeźwy?  

– Odpowiedzi na pytanie 3 i 4 zostaną udzielone po podjęciu decyzji merytorycznej przez prokuratora referenta sprawy – czytamy w odpowiedzi.

Do tematu wrócimy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this