Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Pociąg z Ostrowca Świętokrzyskiego do Wrocławia strzałem w 10! W POLREGIO przewieziesz także czworonoga i rower!

Strzałem w dziesiątkę okazał się uruchomiony 9 czerwca bezpośredni pociąg z Ostrowca Świętokrzyskiego do Wrocławia, który kursuje w piątki i niedziele. Wszystko za sprawą nowych komercyjnych połączeń po polskich torach pod wspólną nazwą superREGIO. Jak potwierdza Zdzisław Cieślik, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych sp. z o.o. Oddział Świętokrzyski, pierwsze kursy do Wrocławia pojechały z kompletem pasażerów!

Zdjęcie ilustracyjne/ Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Zanotowaliśmy naprawdę bardzo dobrą frekwencję do Wrocławia, bo aż 100-procentową. Podróż trwa około sześciu godzin. Do tego mamy atrakcyjne ceny biletów, bo bilet normalny na ten pociąg kosztuje 59.90 zł. Na terenie województwa świętokrzyskiego obowiązuje także oferta pozataryfowa, jak bilet świętokrzyski. Można go nabyć na przejazdy w pociągach kategorii REGIO uruchamianych przez POLREGIO w dowolnych relacjach (w obie strony) ograniczonych stacjami: Sandomierz, Skarżysko-Kamienna, Żelisławice, Klimontów, Busko-Zdrój na obszarze województwa świętokrzyskiego – przypomina Zdzisław Cieślik.

Natomiast sprzedaż biletów na połączenia sR odbywa się we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym poprzez aplikację mobilną i stronę internetową POLREGIO. W pociągach sR obowiązują ulgi ustawowe, a także popularne oferty POLREGIO: „Ty i raz, dwa, trzy”, „REGIO Senior”, „Razem w Polskę Standard”, „Razem w Polskę Komfort” oraz Taryfa RAZEM dla posiadaczy REGIOkart .

Na początku wakacji (22 czerwca) ruszy także pociąg z Kielc przez Ostrowiec Świętokrzyski do Sandomierza, a także kurs z Kielc do Buska-Zdroju (w każdą sobotę i niedzielę po dwa pociągi w każdym kierunku, także do końca wakacji).

– Liczymy na to, że będzie dużo ludzi, bo to taka popularna trasa, która cieszyła się w poprzednich latach bardzo dużym zainteresowaniem – tłumaczy rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych sp. z o.o. Oddział Świętokrzyski.

Czym są nowe połączenia superREGIO?

Nowe połączenia POLREGIO łączą ważne ośrodki miejskie i turystyczne w Polsce. Nazwę nowych połączeń wymyślili… pracownicy firmy – ogłoszony został bowiem specjalny konkurs dla pracowników, którego celem było wymyślenie najatrakcyjniejszej nazwy nowej kategorii pociągów. W drodze konkursu zwyciężyła nazwa „superREGIO”.

– Zamknęliśmy trudny dla spółki okres restrukturyzacji i z żelazną konsekwencją idziemy dalej wprowadzając na rynek połączenia pod nową nazwą superREGIO. Są to pociągi kursujące w wielu przypadkach w dotąd nieobsługiwanych bezpośrednich relacjach, jak Ostrowiec Świętokrzyski – Wrocław. Wyznacznikiem superREGIO jest m.in. tabor o podwyższonym standardzie, atrakcyjny czas przejazdu i cena biletów – tłumaczyła start nowej kategorii pociągów Anna Lenarczyk, Członek Zarządu – Dyrektor Handlowy Spółki Przewozy Regionalne, właściciela marki POLREGIO.

Zdjęcie ilustracyjne

W POLREGIO z pupilem!

Mamy także dobre wiadomości dla właścicieli czworonogów, a także pozostałych zwierząt domowych. Pociągami POLREGIO przewieziesz je bez problemu pod warunkiem, że uzyskasz zgodę współpasażerów. Jednak jak przyznaje Zdzisław Cieślik dotychczas nie było z tym problemu.

Należy jednak pamiętać o tym, by np. pies był na smyczy i w kagańcu oraz mieć przy sobie aktualne świadectwo szczepienia. Zwierzęta mogą być przewożone w pociągach pod warunkiem, że nie są uciążliwe dla współpodróżnych, np. z powodu hałasu lub zapachu; nie mogą przebywać na siedzeniach, nawet jeśli podróżny zabezpieczy miejsce (np. kocem). Podróżni odpowiadają za stan sanitarny miejsc zajętych przez zwierzęta.

– Zwierzęta domowe małe wozimy na kilku zasadach. Jeżeli mamy małe zwierzę, które się mieści w klatce, pudełku, czy specjalnym transporterze, czy chociażby na kolanach podróżnego, to są one przewożone, jako bagaż podręczny – bezpłatnie. Jeżeli natomiast pies lub kot przewożony jest już bez klatki, można powiedzieć „na własnych łapkach” to cena jest zryczałtowana niezależnie od trasy przejazdu, kosztuje w naszych pociągach jednakowo 7 zł. Oczywiście trzeba mieć także akceptację pozostałych podróżnych w pociągu – tłumaczy Zdzisław Cieślik.

Współpodróżni nie mogą sprzeciwić się podróży psów przewodników osób niewidomych i asystujących osobom niepełnosprawnym oraz psów służbowych. W przypadku sprzeciwu współpasażerów, konduktor wskazuje pasażerowi z psem inne miejsce w pociągu. W przypadku braku takich miejsc podróżny z psem obowiązany jest opuścić pociąg na najbliższej stacji. Przysługuje mu następnie zwrot należności za częściowo niewykorzystany bilet na przejazd.

Zdjęcie ilustracyjne

Z torów na rower!

– Do pociągu możemy zabrać także rower, jest to świetna alternatywa dla miłośników i podróży koleją, i turystyki rowerowej. Oczywiście nie może to być 100 rowerów, chociaż mieliśmy takie wycieczki z kilkunastoma rowerami, tylko wcześniej musimy o tym wiedzieć, żeby mieć możliwość ich poukładania. Jeżeli są to dwa lub nawet pięć rowerów nie powinno być z tym problemu – dodaje rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych sp. z o.o. Oddział Świętokrzyski.

Każdy pasażer może zabrać ze sobą jeden rower. Rowery można transportować w wyznaczonych miejscach: na specjalnych stojakach i wieszakach oraz w przedziałach dla podróżnych z większym bagażem ręcznym. Przedziały z miejscami do przewozu rowerów oznaczone są odpowiednimi piktogramami. Jeśli w danym pociągu nie ma specjalnie wyznaczonych miejsc, rowery można przewozić w pierwszym lub ostatnim przedsionku.

Podróżny może kupić jednorazowy bilet na przewóz roweru w kasie biletowej wyłącznie w przypadku, gdy w danym pociągu/pociągach są dostępne miejsca na jego przewiezienie. W przypadku braku miejsca kasa biletowa informuje o tym podróżnego i po wyrażeniu przez niego zgody, wydaje jedynie bilet na przejazd. Pasażer posiadający bilet na przejazd podróżujący z rowerem, bez uiszczenia opłaty za jego przewóz, nie musi zgłaszać się do obsługi pociągu. Osobie takiej podczas kontroli dokumentów przewozu w pociągu wydawany jest bilet na przewóz roweru, bez pobierania opłaty za jego wydanie. Podróżny nie posiadający zarówno biletu na przejazd, jak i biletu na przewóz roweru, również nie musi zgłaszać się do obsługi pociągu, ale podczas kontroli obsługa wyda odpowiednie bilety, pobierając jedną opłatę za wydanie w pociągu biletu na przejazd.

W czasie podróży rowery przewożone są pod opieką pasażerów i nie mogą utrudniać podróżowania innym osobom oraz zagrażać ich bezpieczeństwu. Informacja o możliwości przewozu rowerów w danym pociągu jest zamieszczona w rozkładzie jazdy. Nie ma możliwości przewozu rowerów w autobusach komunikacji zastępczej.

Przewóz roweru kosztuje 7 zł.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this