Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Pociągiem do uzdrowiska pojedziesz z Kielc za 6,60!

Od soboty, 29 czerwca, powróciło sezonowe połączenia kolejowe z Kielc do Buska-Zdroju. Pociąg będzie kursować w każdą sobotę i niedzielę do 1 września. Koszt przejazdu w jedną stronę to jedyne 6,60 zł.

fot. Polregio

Odjazd pociągu z Kielc do Buska-Zdroju zaplanowano na godzinę 11.03 i 17.12, z Buska do Kielc o 11.59 i 18.09. Pociąg relacji Kielce – Busko- Zdrój będzie zatrzymywał się na przystankach i stacjach pośrednich: Kielce Białogon, Kielce Słowik, Sitkówka Nowiny oraz dodatkowo od tego roku na stacji Kije. Koszt przejazdu w jedną stronę wynosi 6.60 złotych.

– Jesteśmy przekonani, że te decyzje, które dotyczą uruchomienia połączeń w okresie wakacyjnym są właściwe nie tylko w wymiarze finansowym, ale przyczynią się do rozwoju turystyki. W ten sposób dajemy możliwość szybkiego dotarcia do Buska, które jest przecież wyjątkowym miejscem na turystycznej mapie regionu – tłumaczy Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Pasażerowie mają zapewniony bezpłatny dojazd do centrów miast komunikacją autobusową.

 – Bardzo ważny dla pasażerów jest także fakt, że na te trasy kierujemy nasze najlepsze pociągi, które gwarantują bezpieczną i komfortową podróż.
Do obsługi sezonowych połączeń skierowane są nowoczesne pociągi IMPULS z wygodnymi fotelami, klimatyzacją, dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, dużych bagaży oraz rowerów – dodaje Mariusz Gosek.

Pociąg relacji Kielce – Busko-Zdrój po raz pierwszy wyruszył w trasę 30 czerwca 2018 roku. Od tego czasu, do 2 września w każdą sobotę i niedzielę realizowane były po dwa połączenie ze stolicy województwa do Uzdrowiska i z powrotem. Nowe połączenie weekendowe dało większe możliwości dla mieszkańców regionu oraz kuracjuszy buskich sanatoriów. „Pociąg do Zdroju” okazał się sukcesem. W ciągu dwóch miesięcy z połączenia skorzystało z niego prawie 5 tysięcy pasażerów i blisko 200 rowerzystów.

Podróż można zaplanować na portalpasazera.pl. Szczegółowe informacje przekazuje przewoźnik polregio.pl.

O połączeniach z Ostrowca Świętokrzyskiego pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kolonia Inwalidzka ma nowego sołtysa! Jadwigę Banasik zastąpiła Aleksandra Ćwiek!

FAKTY

Policja poszukuje chłopca z nagrania!

FAKTY

16-latek z gminy Waśniów zmarł na skutek hipotermii? To wstępne ustalenia prokuratury!

FAKTY

Współczesne babcie tańczą rock and rolla! Uczniowie SP w Bałtowie pamiętali o swoich babciach i dziadkach! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this