Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Podświetlany napis, więcej zieleni i alejki spacerowe! Dziedziniec Ostrowieckiego Browary Kultury przechodzi metamorfozę!

Nowe nasadzenia drzew i krzewów, alejki spacerowe, z których korzystać będą mogły wielopokoleniowe rodziny, a także podświetlany napis, który widoczny będzie z dużej wysokości – to tylko niektóre ze zmian, jakie już wkrótce pojawią się na terenie dziedzińca Ostrowieckiego Browaru Kultury. Metamorfozę przeszedł również budynek R1. – Mamy również taki pomysł, aby klon, który znajduje się aktualnie na ostrowieckim Rynku również do nas trafił – wyjaśnia Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To jest takie dokończenie rewitalizacji Ostrowieckiego Browaru Kultury, projekt, który został rozłożony w czasie. Oba dziedzińce tak naprawdę nigdy nie były objęte rewitalizacją, oprócz ich uporządkowania. Pierwotnie ten projekt miał być realizowany wspólnie z budynkiem R1, czyli Strefą Aktywności Społecznej, ale nie udało się rozstrzygnąć przetargów. On został troszeczkę zmieniony – wyjaśnia Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św.   

Tłumaczy, że dzięki wprowadzonym zmianom powstanie przestrzeń wolnego dostępu – przestrzeń parkowa.

– Pojawiły się nasadzenia 7 klonów.  Myślę, że to nie ostatnie drzewa, które pojawią się na tym dziedzińcu. Mamy również taki pomysł, aby klon, który znajduje się aktualnie na ostrowieckim Rynku również do nas trafił.  Myślę, że to będzie takie fajne symboliczne połączenie Rynku z ostrowieckim browarem. Pojawi się mała architektura, alejki już dziś są widoczne. Pojawi się również  podświetlany, płaski napis –  logotyp miasta z napisem Ostrowiecki Browar Kultury.  My to nazywamy kapsel czy logotyp. Jesteśm w browarze więc będzie idealnie pasować. Najładniej będzie wyglądał z lotu drona. Będzie on pełnił rolę takiej fontanny  świetlnej,  zasilanej z energii ekologicznej – tłumaczy dyrektor MCK-u. 

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodaje, że będzie to strefa organizacji różnego rodzaju wydarzeń. Pojawią się również  alejki wzdłuż zieleńca, po których spacerować będa mogły rodziny z dziećmi, czy mieszkańcy ze swoimi czworonogami.

Tłumaczy, że dużo zadziało się też w budynku R1. 

– Wszyscy patrzymy na wzrost cen energii. Pojawiła się tam fotowoltaika. Poprawiła się również akustyka budynku. To pozwoli lepiej się komunikować.  Z tego budynku w dużej mierze korzystali ludzie dojrzali wiekowo, więc pogłos był pewnym problemem. Wysłuchaliśmy się w to co mówili do nas odbiory, aby poprawiła się akustyka – tłumaczy Jacek Kowalczyk.

 Pojawi się też iluminacja budynku ze zmiennymi kolorami.  

– Będziemy mogli wykorzystywać go częściej do sygnalizowania świąt np. 11 listopada, Święta Flagi czy 1 Maja. Zgłasza się do nas w tej sprawie bardzo dużo osób: matki wcześniaków, osoby niepełnosprawne. Każde z tych świąt ma swój kolor. Ten budynek ma służyć również do  tego typu aktywności informacyjnej – podsumowuje dyrektor MCK-u.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this