Znajdź nas na

FAKTY

Podszywał się pod pracownika banku, pomagał mu fałszywy policjant! Mieszkanka gminy Bodzechów przez oszustów straciła przez 11 000 zł!

W sumie 11 000 złotych straciła 23-latka z gminy Bodzechów, z którą skontaktował się fałszywy pracownik banku. Nie działał w pojedynkę. Zmanipulowana przez oszustów kobieta zaciągnęła w banku kredyt w wysokości 10 000 złotych. Po czym otrzymane pieniądze wraz z dodatkowym 1000 złotych wpłaciła na podane przez oszustów konto bankowe. Niestety dopiero po powrocie do domu zorientowała się, że padła ofiarą przestępców.

Uwaga na cyberoszustów. Źródło: Adobe Stock

Nie po raz pierwszy ostrowieccy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominają, że pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów zaciągania pożyczek, podania loginu, hasła do konta ani tym bardziej kodu autoryzacyjnego SMS, jak i nie polecają instalowania aplikacji, za pomocą której mogą wykonywać ruchy na koncie klienta. Ofiarą fałszywego pracownika banku padła wczoraj (wtorek, 19 października) mieszkanka gminy Bodzechów. 

Kobieta poinformowała mundurowych, że wczoraj około godziny 12.25 skontaktował się z nią telefonicznie mężczyzna, przedstawiający się jako pracownik jednego z banków. Twierdził, że konto kobiety jest zagrożone i musi zaciągnąć pożyczkę. Jak wynikało z relacji rzekomego „bankowca” tylko wtedy jej konto będzie bezpieczne. Kiedy 23-latka nie dała wiary swojemu rozmówcy została przełączona do innego działu, gdzie rozmowę z nią dalej kontynuowała kobieta. Zmanipulowana mieszkanka gminy Bodzechów w końcu zaczęła postępować zgodnie ze wskazówkami oszustów. Wypełniła wniosek na stronie swojego banku i zaciągnęła kredyt w kwocie 10 000 złotych. W między czasie rozmowę z nią prowadził fałszywy policjant, który ostrzegał ją przed różnego rodzaju próbami wyłudzeń. Nieświadoma niczego 23-latka po odebraniu pieniędzy z banku udała się do wskazanego przez przestępców wpłatomatu, gdzie za pomocą otrzymanego od nich kodu BLIK, dokonała wpłaty na podane konto bankowe. Kolejno ze swojego konta wypłaciła jeszcze 1000 złotych, które również wpłaciła w taki sam sposób na tzw. „bezpieczne konto”. Dopiero po powrocie do domu zorientowała się, że padła ofiarą oszustów.

Mundurowi przypominają, że tożsamość konsultanta zawsze można potwierdzić dzwoniąc na infolinię.  O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this