Znajdź nas na

FAKTY

Połakomił się na spożywkę! Grozi mu do 5 lat!

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 69-letniemu ostrowczaninowi, który podejrzewany jest o kradzież różnego rodzaju artykułów spożywczych. Łupem złodzieja padł towar w jednym z marketów na terenie miasta. Właściciel oszacował stray na 700 zł.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wczoraj, 25 czerwca, funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy, zatrzymali 69-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego,  podejrzewanego o kradzieży różnego rodzaju artykułów spożywczych w jednym z marketów na terenie miasta. Do kradzieży dochodziło na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku. Skrupulatna praca stróżów doprowadziła do zabrania niezbędnych dowodów na przestępcze działanie mężczyzny.  W najbliższym czasie 69-latek usłyszy zarzut kradzieży.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 12 § 2 Kodeksu karnego, odpowiada jak za jeden czyn zabroniony wyczerpujący znamiona przestępstwa ten, kto w krótkich odstępach czasu, przy wykorzystaniu tej samej albo takiej samej sposobności lub w podobny sposób popełnia dwa lub więcej umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu, jeżeli łączna wartość mienia uzasadnia odpowiedzialność za przestępstwo.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolność do 5 lat.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Joanna Suska: Nie chciałabym żeby na tej sali była uprawiana polityka! Czy Klub „Świt” Ćmielów stał się elementem gry politycznej?

FAKTY

Joanna Gałęzia nowym dyrektorem ds. finansowym ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim?

FAKTY

Tężnia solankowa w Ćmielowie już pod koniec września!

FAKTY

Pióra i zeszyty zamienili na karabiny, sale szkolne na pole bitwy! Jak wygląda Ostrowiec Świętokrzyski 99 lat po „Cudzie nad Wisłą”?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this