Znajdź nas na

FAKTY

Połakomił się na spożywkę! Grozi mu do 5 lat!

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 69-letniemu ostrowczaninowi, który podejrzewany jest o kradzież różnego rodzaju artykułów spożywczych. Łupem złodzieja padł towar w jednym z marketów na terenie miasta. Właściciel oszacował stray na 700 zł.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wczoraj, 25 czerwca, funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy, zatrzymali 69-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego,  podejrzewanego o kradzieży różnego rodzaju artykułów spożywczych w jednym z marketów na terenie miasta. Do kradzieży dochodziło na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku. Skrupulatna praca stróżów doprowadziła do zabrania niezbędnych dowodów na przestępcze działanie mężczyzny.  W najbliższym czasie 69-latek usłyszy zarzut kradzieży.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 12 § 2 Kodeksu karnego, odpowiada jak za jeden czyn zabroniony wyczerpujący znamiona przestępstwa ten, kto w krótkich odstępach czasu, przy wykorzystaniu tej samej albo takiej samej sposobności lub w podobny sposób popełnia dwa lub więcej umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu, jeżeli łączna wartość mienia uzasadnia odpowiedzialność za przestępstwo.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolność do 5 lat.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this