Znajdź nas na

FAKTY

Policjanci sprawdzą stan techniczny autokaru i trzeźwość kierowcy! Trwa akcja „Bezpieczne ferie”!

27 stycznia najmłodsi mieszkańcy województwa świętokrzyskiego rozpoczną ferie zimowe. To czas obozów i wycieczek. W trosce o bezpieczeństwo naszych najbliższych, a także w przypadku wątpliwości, warto skierować autokar, którym podróżować będą nasze dzieci do punktu kontroli autokarów, który w powiecie ostrowieckim zlokalizowany jest przy ulicy Żabiej 40.

Zdjęcie ilustracyjne

Ferie zimowe w województwie świętokrzyskim rozpoczną się 27 stycznia i potrwają do 9 lutego, jednak działania Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. pod nazwą „Bezpieczne ferie” prowadzone są już od 10 stycznia. W czasie służby policjanci zwracają uwagę m. in. na stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz to czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Okres ferii zimowych to czas odpoczynku przede wszystkim dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym czasie organizowanych jest więcej różnego rodzaju obozów i wycieczek. Warto przed zimowymi wyjazdami zadbać o własne bezpieczeństwo w dotarciu i powrocie z upragnionego wypoczynku. Policjanci w tym czasie będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów takich jak: stosowanie się do ograniczeń prędkości, prawidłowego wyprzedzania czy korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Ponadto funkcjonariusze będą kontrolować trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi przypominają, że bardzo ważnym aspektem przed podróżą jest nasz stan psychofizyczny. Należy pamiętać aby nie kierować pojazdem gdy jesteśmy zmęczeni lub gdy źle się czujemy, ponieważ nasza koncentracja spada i nie skupiamy się na tym co się dzieje na drodze. W takiej sytuacji chwila naszej nieuwagi może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze a w konsekwencji do poważnych zdarzeń drogowych.

Kiedy nasze dzieci wyruszają na ferie autokarem warto również skierować go do punktu kontrolnego, gdzie funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Taki punkt kontroli autokarów w naszym powiecie zlokalizowany jest przy ul. Żabiej 40 w Ostrowcu Św. O chęci skierowania autokaru w celu przeprowadzenia kontroli należy powiadomić wcześniej Wydział Ruchu Drogowego KPP w Ostrowcu Św., aby policjanci mogli udać się na miejsce w wyznaczonym czasie.

Wszelkie informacje dotyczące kontroli autokarów możemy otrzymać pod numerem (041) 26-71-303.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this