Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Policjanci z Ostrowca Św. będą korzystać z kamer osobistych! Zarejestrowany materiał posłuży jako dowód w postępowaniach!

Ostrowiecka Policja idzie z duchem czasu. Od minionego weekendu na terenie powiatu ostrowieckiego można spotkać funkcjonariuszy z kamerami osobistymi przy mundurze, które będą rejestrowały obraz i dźwięk z przebiegu interwencji. Zarejestrowany materiał audio-wideo będzie można wykorzystać np. jako dowód w prowadzonych postępowaniach.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymali do użytkowania 29 kamer nasobnych. To proste do ukrycia urządzenia przeznaczone dla ochrony i innych służb patrolowych w celu rejestracji obrazu i dźwięku z prowadzonych interwencji. Po wdrożeniu w system ich obsługi urządzenia trafiły do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji i będą używane w codziennej służbie.

Głównym celem wykorzystywania kamer jest transparentność policyjnych działań oraz ochrona obywateli, ale także ochrona prawna interweniujących policjantów. Zarejestrowany materiał audio-wideo będzie można wykorzystać np. jako dowód w prowadzonych postępowaniach. W najbliższych latach liczba kamer w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. będzie sukcesywnie zwiększana, co będzie skutkowało tym, iż każdy policjant wychodzący do służby będzie wyposażony w taki sprzęt.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this