Znajdź nas na

FAKTY

POLREGIO nadal będzie wozić pasażerów ze świętokrzyskiego!

Przez kolejne 10 lat od 13 grudnia 2020 r. na terenie województwa świętokrzyskiego Spółka POLREGIO świadczyć będzie usługi publiczne w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego marszałek Andrzej Bętkowski i członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka podpisali umowę, w ramach tzw. bezpośredniego powierzenia, z prezesem zarządu POLREGIO Arturem Martyniukiem i członkiem zarządu, dyrektorem handlowym POLREGIO Adamem Pawlikiem.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– 12 grudnia 2020 r. upływa termin obowiązywania dotychczasowej umowy na świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich ze Spółką z o. o. POLREGIO. Uwzględniając dobrą współpracę Samorządu Województwa Świętokrzyskiego ze Spółką POLREGIO postanowiliśmy o zawarciu kolejnej umowy, która będzie obowiązywała w okresie od 13 grudnia 2020 r. do 14 grudnia 2030 r. 10-letnia umowa opiewa na kwotę 453 mln zł, przy założeniu wykonania ok. 20,5 mln pociągokilometrów – mówił marszałek Andrzej Bętkowski.

Marszałek Andrzej Bętkowski o umowie z POLREGIO

O tym, jak ważne jest to wydarzenie, mówił Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO.

– Coraz więcej zmodernizowanych szlaków kolejowych pozwala zwiększyć prędkość i komfort podróży kolejowych. Podpisana umowa to ważny krok do zapewnienia atrakcyjnej oferty przewozowej dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego, bowiem równolegle z podpisywaniem kolejnych umów z samorządami przygotowujemy plan inwestycyjny zakładający wymianę lub modernizację znacznej części taboru i modernizację zapleczy technicznych. Naszym nadrzędnym celem jest likwidacja wykluczenia transportowego.

Członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka dodał:

– Cieszę się, że POLREGIO nadal będzie wozić naszych pasażerów. Zgodnie z założeniami umowy warunki wykonywanych usług utrzymane zostaną na dotychczasowym poziomie, przede wszystkim w zakresie obsługi pasażerów. Gwarantuje to komfort przejazdów.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Rozkład jazdy pociągów zaplanowano na bazie obecnie obowiązującego, tak, aby pasażerowie nie odczuli zmian spowodowanych wdrożeniem nowych zapisów umowy. Przewozy będą realizowane na liniach:
Kielce – Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski- Sandomierz – granica województwa – Rzeszów/Stalowa Wola
Kielce – Sędziszów – granica województwa – Kraków/Katowice
Kielce – Włoszczowa – granica województwa – Częstochowa/Katowice
Kielce – Sitkówka Nowiny – Busko-Zdrój

Podpisana dziś umowa przewiduje także w przyszłości możliwości zwiększenia sieci połączeń kolejowych na innych liniach komunikacyjnych, co uzależnione będzie od infrastruktury kolejowej.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Jesteśmy otwarci na możliwość uruchomienia nowych połączeń kolejowych. Liczymy, że fundusze z Krajowego Planu Odbudowy umożliwią nam i województwu zakup nowych pociągów, które będą mogły dowozić mieszkańców do pracy i szkół, a turystów na świętokrzyskie szlaki – poinformował Adam Pawlik, członek zarządu, dyrektor handlowy POLREGIO.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this