Znajdź nas na

FAKTY

Pomaganie mają we krwi! „Terytorialsi” zebrali 72 litry krwi! Oddawali ją także w Ostrowcu Św.!

72 litry krwi, to efekt wrześniowej akcji „KRWIOoBIEG Terytorialsa” zorganizowanej przez żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej na terenie województwa świętokrzyskiego. Krew oddawano w trzech lokalizacjach: Kielcach, Sandomierzu i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Źródło: 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej

„KRWIOoBIEG Terytorialsa” to akcja honorowego krwiodawstwa którą we wrześniu przeprowadzili żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zbiórki krwi odbyły się 5 września w  Kielcach, 18 września w Sandomierzu oraz 25 września w Ostrowcu Świętokrzyskim ( w siedzibie 103 batalionu lekkiej piechoty) W akcji HDK wzięło udział ponad 160 żołnierzy którzy oddali ponad 72 litry krwi. Żołnierze 10 ŚBOT wielokrotnie organizowali zbiórki krwi i podczas nich dokonali ponad 860 donacji co oznacza ponad 372 litry krwi. Akcje HDK zostały zorganizowane przy współpracy z Kieleckim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 

– Nasze CREDO przekuwamy w czyn. Swoim przykładem zachęcamy do dzielenia się najcenniejszym darem jakim jest nasza krew. Ponieważ każda kropla jest na wagę złota zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w akcje krwiodawstwa – podkreśla płk Piotr Hałys, dowódca 10 ŚBOT.

Źródło: 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej

Uczestnicy akcji w podziękowaniu za cenny dar otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz monety. Otrzymali również czekolady, którymi  postanowili się podzielić z najmłodszymi. Słodycze trafiły do podopiecznych kieleckich świetlic środowiskowych, Domu Dziecka w Łoniowie oraz Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Nasz Dom” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

„KRWIOoBIEG Terytorialsa” jest  ważnym projektem dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Wynika to oczywiście z misji formacji jaką jest „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Głównymi celami projektu są poprawa bezpieczeństwa mieszkańców  naszego kraju, zwiększenie ilości krwi w systemie oraz ilości osób gotowych do alarmowego oddania krwi na wypadek zdarzeń́ kryzysowych.

Źródło: 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this