Znajdź nas na

FAKTY

Pomimo niesprzyjającej aury na drogach było bezpiecznie!

W tym roku pogoda lubi nas zaskakiwać. Do kapryśnej aury musimy się już chyba przyzwyczaić. Jednak to, co wydarzyło się wczoraj po godzinie 15.00 zaskoczyło niejednego kierowcę w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Oblodzone jezdnie, padający śnieg i zamiecie spowodowały, że momentami robiło się naprawdę niebezpiecznie.

– Stałem w korku dobre pół godziny. Wszyscy jechali bardzo powoli, bo było naprawdę ślisko – powiedział nam jeden z kierowców, którego spotkaliśmy na parkingu przy ul. Traugutta.

Na szczęście niekorzystne warunki drogowe, nie przeniosły się na zwiększona liczbę kolizji i wypadków drogowych.

– Nie odnotowaliśmy zwiększonej ilości wyjazdów. Mijająca doba minęła spokojnie – powiedziała st. kpt. mgr inż. Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Okres zimowy to trudny czas zarówno dla kierowców jak i pieszych. Często bywa sprawdzianem umiejętności, zwłaszcza wtedy, gdy trzeba zmierzyć się trudnymi warunkami atmosferycznymi, często z opadami marznącego deszczu lub śniegu.

Kierujący pojazdami powinni zachować szczególną ostrożność na wzniesieniach, dolinach, mostach, wiaduktach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych. W tych miejscach droga często bywa oblodzona.

Mundurowi apelują do pieszych by nosili elementy odblaskowe. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będą lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this