Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Poruszał się autem z uszkodzoną szybą i bez prawa jazdy!

Kolejny kierowca „na podwójnym gazie” – zatrzymany. Kierujący pojazdem marki Iveco 47-letni mężczyzna prowadził mając ponad promil alkoholu w organizmie. Nie posiadał prawa jazdy, a jego auto było uszkodzone. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem!

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak się okazuje pomimo apeli policji, pijani kierowcy wciąż siadają za kierownicą. 28 sierpnia, we wtorek kilka minut po 08.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy patrolując drogę krajową nr K9, w miejscowości Kunów zwrócili uwagę na jadący ulicą pojazd marki Iveco. Włoskie auto poruszało się z uszkodzoną szybą czołową. Stróże prawa postanowili zatrzymać je do kontroli drogowej. W czasie rozmowy z policjantami 47-letni kierowca przyznał się, że nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu ono kiedyś zatrzymane za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wskazał, że mieszkaniec gminy Pawłów wsiadł za kółko dostawczego pojazdu mając ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „Jadę, nie piję”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Proszą także, aby osoby, które zauważą pijanego kierowcę – powiadomiły policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Zarobki wicedyrektora biblioteki większe niż dyrektora! W Ostrowcu Św. to możliwe! Ile „kosztuje” kultura?

FAKTY

UOKiK: 115 mln zł kary dla Biedronki!

FAKTY

619 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 8 na terenie województwa świętokrzyskiego! Wśród zakażonych nastolatka z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Służby ratunkowe postawione na nogi przez… wybuch pojemnika z pianką montażową!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this