Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Poseł Lewicy otrzymał biuro w trybie bezprzetargowym! O nierównym traktowaniu mówi senator Jarosław Rusiecki!

Poseł Lewicy Andrzej Szejna wynajął w trybie bezprzetargowym lokal użytkowy o powierzchni 67,68 m2 w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, bo na ulicy Górzystej w Ostrowcu Św. Zadecydowali o tym jednogłośnie radni miejscy, podczas sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, jaka odbyła się 12 lutego. – Bardzo cieszę się, że parlamentarzyści z opcji Lewicowej będą mieli tutaj swoje biuro. Tylko nie wiem dlaczego na takich zasadach niemalże preferencji, gdzie o tych sprawach również decyduje rynek i warunki rynkowe – zauważa Jarosław Rusiecki, Senator RP.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Obecnie najemcą lokalu, który już wkrótce stanie się biurem poselskim Andrzeja Szejny  jest Sojusz Lewicy Demokratycznej. 

– W chwili obecnej z wnioskiem o udostępnienie przedmiotowego lokalu wystąpił pan Andrzej Szejna, Poseł na Sejm RP, który chce go wykorzystywać na potrzeby biura poselskiego w Ostrowcu Św. Jednocześnie SLD oświadczył, iż w przypadku zgody na udostępnienie lokalu na rzecz pana Andrzeja Szejny, wyrazi on zgodę na rozwiązanie dotychczasowej umowy najmu za porozumieniem stron – czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

Lokale użytkowe będące własnością Gminy Ostrowiec Świętokrzyski są udostępniane zgodnie z zasadami określonymi w uchwale Nr XVII/194/2004 Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego z dnia 26 lutego 2004 roku w sprawie określenia zasad i trybu udostępniania lokali użytkowych stanowiących własność Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Także na mocy tej uchwały lokal może zostać wynajęty bez przetargu, a stawkę czynszu za najem takiego lokalu ustanawia Zakład Usług Miejskich. 

Czy na równie preferencyjnych warunkach traktowani są pozostali mieszkańcy naszego miasta prowadzący np. stowarzyszenia? W uzasadnieniu uchwały możemy przeczytać również, że:

– Mając na uwadzę przyjetą i stosowaną w poprzednich latach praktykę dotyczącą udostępniania w drodze bezprzetargowej lokali użytkowych na rzecz stowarzyszeń, partii politycznych i biur poselskich (w tym trybie został udostępniony m.in lokal rzecz Polskiego Komitetu Pomocy pana posła Kazimierza Kotowskiego), zasadnym jest przyjęcie przedłożonego projektu uchwały.

– Chciałbym wyrazić słowa podziękowania za jednogłośne przegłosowanie uchwały o utworzeniu biura poselskiego posła Andrzeja Szejny. Jest to dla nas, dla ludzi Lewicy bardzo ważne wydarzenie, ponieważ pojawia się na rynku politycznym miasta Ostrowca i powiatu, nowa siła polityczna i zachęcam wszystkich państwa do współpracy. Myślę, że taka współpraca jak miałem do tej pory z radnym Sajdą będzie owocować dla miasta – dziękował w sprawach różnych podczas sesji Józef Grabowski, członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 

Radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę. Słowa zaniepokojenia tuż po sesji wyraził natomiast Jarosław Rusiecki, Senator RP. 

– Bardzo ciesze się, że parlamentarzyści z opcji Lewicowej będą mieli tutaj swoje biuro. Tylko nie wiem dlaczego na takich zasadach niemalże preferencji, gdzie o tych sprawach również decyduje rynek i warunki rynkowe. Status taki, że rada miejska podejmuje uchwałę, aby mogło się znaleźć w zasobach komunalnych biuro posła z SLD jest czymś bardzo szczególnym. Może świadczyć o nierównym traktowaniu przez samorząd – komentuje Jarosław Rusiecki. 

O to ile takich lokali zostało wynajętych, a także komu w trybie bezprzetargowym wynajęło je miasto,  zapytamy w Urzędzie Miasta Ostrowca Św. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Radny powiatowy podczas sesji apelował do wójta Waśniowa! Dzięki jego interwencji transport uczniów odbędzie się zgodnie z prawem!

FAKTY

Starostwo ogłasza kolejny konkurs! Tym razem poszukuje podinspektora w wydziale Infrastruktury i Rozwoju!

FAKTY

Wioletta Zbrożyna: Jak już coś się stanie, to będzie za późno! Apel mieszkanki na sesji Rady Gminy w Waśniowie!

FAKTY

Oprócz miłości do bliźniego, warto promować miłość do ojczyzny! Ostrowieccy Patrioci uczcili pamięć o Armii Krajowej!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this