Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Poseł Lewicy otrzymał biuro w trybie bezprzetargowym! O nierównym traktowaniu mówi senator Jarosław Rusiecki!

Poseł Lewicy Andrzej Szejna wynajął w trybie bezprzetargowym lokal użytkowy o powierzchni 67,68 m2 w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, bo na ulicy Górzystej w Ostrowcu Św. Zadecydowali o tym jednogłośnie radni miejscy, podczas sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, jaka odbyła się 12 lutego. – Bardzo cieszę się, że parlamentarzyści z opcji Lewicowej będą mieli tutaj swoje biuro. Tylko nie wiem dlaczego na takich zasadach niemalże preferencji, gdzie o tych sprawach również decyduje rynek i warunki rynkowe – zauważa Jarosław Rusiecki, Senator RP.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Obecnie najemcą lokalu, który już wkrótce stanie się biurem poselskim Andrzeja Szejny  jest Sojusz Lewicy Demokratycznej. 

– W chwili obecnej z wnioskiem o udostępnienie przedmiotowego lokalu wystąpił pan Andrzej Szejna, Poseł na Sejm RP, który chce go wykorzystywać na potrzeby biura poselskiego w Ostrowcu Św. Jednocześnie SLD oświadczył, iż w przypadku zgody na udostępnienie lokalu na rzecz pana Andrzeja Szejny, wyrazi on zgodę na rozwiązanie dotychczasowej umowy najmu za porozumieniem stron – czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

Lokale użytkowe będące własnością Gminy Ostrowiec Świętokrzyski są udostępniane zgodnie z zasadami określonymi w uchwale Nr XVII/194/2004 Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego z dnia 26 lutego 2004 roku w sprawie określenia zasad i trybu udostępniania lokali użytkowych stanowiących własność Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Także na mocy tej uchwały lokal może zostać wynajęty bez przetargu, a stawkę czynszu za najem takiego lokalu ustanawia Zakład Usług Miejskich. 

Czy na równie preferencyjnych warunkach traktowani są pozostali mieszkańcy naszego miasta prowadzący np. stowarzyszenia? W uzasadnieniu uchwały możemy przeczytać również, że:

– Mając na uwadzę przyjetą i stosowaną w poprzednich latach praktykę dotyczącą udostępniania w drodze bezprzetargowej lokali użytkowych na rzecz stowarzyszeń, partii politycznych i biur poselskich (w tym trybie został udostępniony m.in lokal rzecz Polskiego Komitetu Pomocy pana posła Kazimierza Kotowskiego), zasadnym jest przyjęcie przedłożonego projektu uchwały.

– Chciałbym wyrazić słowa podziękowania za jednogłośne przegłosowanie uchwały o utworzeniu biura poselskiego posła Andrzeja Szejny. Jest to dla nas, dla ludzi Lewicy bardzo ważne wydarzenie, ponieważ pojawia się na rynku politycznym miasta Ostrowca i powiatu, nowa siła polityczna i zachęcam wszystkich państwa do współpracy. Myślę, że taka współpraca jak miałem do tej pory z radnym Sajdą będzie owocować dla miasta – dziękował w sprawach różnych podczas sesji Józef Grabowski, członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 

Radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę. Słowa zaniepokojenia tuż po sesji wyraził natomiast Jarosław Rusiecki, Senator RP. 

– Bardzo ciesze się, że parlamentarzyści z opcji Lewicowej będą mieli tutaj swoje biuro. Tylko nie wiem dlaczego na takich zasadach niemalże preferencji, gdzie o tych sprawach również decyduje rynek i warunki rynkowe. Status taki, że rada miejska podejmuje uchwałę, aby mogło się znaleźć w zasobach komunalnych biuro posła z SLD jest czymś bardzo szczególnym. Może świadczyć o nierównym traktowaniu przez samorząd – komentuje Jarosław Rusiecki. 

O to ile takich lokali zostało wynajętych, a także komu w trybie bezprzetargowym wynajęło je miasto,  zapytamy w Urzędzie Miasta Ostrowca Św. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this