Znajdź nas na

FAKTY

Powiat ostrowiecki stawia na Andrzeja Dudę! Absolutny rekord w gminie Waśniów: 82,58% poparło obecnego prezydenta!

Państwowa Komisja Wyborcza na swojej stronie internetowej podała 100% wyników z powiatu ostrowieckiego. Wynika z nich, że mieszkańcy postawili na Andrzej Dudę. Na urzędującego obecnie prezydenta oddano 30807 głosów, co daje 58,61%. Jego konkurent Rafał Trzaskowski zdobył 21757 głosów, co dało 41,39%. Frekwencja w powiecie ostrowieckim wyniosła 62,04%. Z wyników wyborów zadowolony jest Jarosław Rusiecki, Senator RP, a także Janusz Gołdyn, radny powiatowy z Klubu PiS z Waśniowa, którzy zgodnie podkreślają, że zwyciężyły wartości tradycyjne, a mieszkańcy zadowoleni są ze współpracy prezydenta i rządu.

źródło: FB Andrzej Duda

Rekordowy wynik Andrzej Duda zdobył w gminie Waśniów. Prezydent uzyskał wynik o wiele lepszy niż w pierwszej turze wyborów. Na Andrzej Dudę oddano 2711 głosów tj. 82,58% wszystkich ważnych głosów. Rafał Trzaskowski zdobył 572 głosy (17,42%) 

 – Przede wszystkim muszę podziękować mieszkańcom, że wzięli udział w wyborach wybrali tę Polskę, która z pewnością będzie się rozwijać, która stawia na tradycyjne wartości i historię, na rozwój pod każdym względem. Jestem też bardzo mile zaskoczony że rozmowy z mieszkańcami dały efekty. Takich rozmów prowadziłem wiele i każdy się przechylał, że zmierzamy w dobrym kierunku. Ludzie zauważyli że Andrzej Duda spełnia ich oczekiwania i realizuje to, co realizuje rząd Prawa i Sprawiedliwości – komentował Janusz Gołdyn, radny powiatowy z kub PiS z gminy Waśniów. 

Co było głównym czynnikiem, że Andrzej Duda osiągnął rekordowy wynik właśnie w tej gminie?

–  Wynik wskazuje, że ludzie chcą zmian w gminie Waśniów widzą potrzebę zmiany władzy. Stawiają na czynniki prorozwojowe widząc zaangażowanie rządu. Prezydent Andrzej Duda wywodzi się z obozu rządzącego, więc zauważyli pozytywny czynnik wszystkie programy wspierające polską rodzinę. Mieszkańcy gminy Waśniów prowadzą tradycyjny tryb życia stawiają na rodzinę na kościół katolicki, to się przełożyło na wynik Andrzeja Dudy na terenie naszej gminy – podsumował Janusz Gołdyn.

Z wyników wyborów zadowolenia nie kryje także senator Jarosław Rusiecki.

– Jestem w ogóle szczęśliwy, że pan prezydent Andrzej Duda będzie piastował najwyższą godność w państwie drugą kadencję. Jest to drugi przypadek w 30-letniej historii niepodległość, suwerennej, demokratycznej  Polski.  Cieszy mnie wynik w kraju o ponad 2 miliony lepszy niż to miało miejsce 5 lat temu oczywiście  jestem też dumny z mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu ostrowieckiego. Mamy takie przykłady jak gmina  Waśniów gdzie mamy 82% poparcia pana prezydenta ale też w każdej gminie powiatu ostrowieckiego ten wynik jest bardzo dobry. Jestem bardzo szczęśliwy i za to wszystkim tym którzy poszli do wyborów dodam że frekwencja jest na bardzo wysokim poziomie i wszystkim którzy oddali głos na pana prezydenta bardzo serdecznie chcę podziękować – komentował Jarosław Rusiecki Senator RP. 

Podkreśla, że kiedy podano sondażowe wyniki wyborów, pojawiły się emocje, jednak wiedząc jak kształtuje się wyniki wyborów w Europie, czy na świecie, był spokojny o finalny wynik Andrzeja Dudy. 

–  Myślę że żyjemy w takim czasie mówię to w szerszym kontekście europejskim czy też proszę zwrócić uwagę jaka temperatura polityczna była podczas ostatnich wyborów w Stanach Zjednoczonych ale i w krajach europejskich gdzie te wyniki konkurentów są bardzo zbliżone i to jest coś charakterystycznego w obecnym czasie. Niemniej jednak zasady demokratycznych wyborów zostały dochowane i wynik na który zapracowała większość naszych rodaków ponad 10 mln głosów na pana Andrzeja Dudę musi budzić z jednej strony szacunek, ale z drugiej strony potwierdzenie poszanowania zasad demokracji – podsumował Jarosław Rusiecki.

Wyniki we wszystkich gminach powiatu przedstawiają się następująco

miasto Ostrowiec Świętokrzyski 

Andrzej Duda: 17160 (52,68%) głosów

Rafał Trzaskowski 15413 (47,32%) głosów 

Gmina Bałtów  

Andrzej Duda 1393 (70,75%) głosów 

Rafał Trzaskowski 576 (29,25%) głosów 

Gmina Ćmielów 

Andrzej Duda 2211 (65,98%) głosów 

Rafał Trzaskowski 1140 (34,02%) głosów 

Gmina Kunów 

Andrzej Duda 3217 (66,13%) głosów 

Rafał Trzaskowski 1648 (33,87%) głosów 

Gmina Bodzechów 

Andrzej Duda 4115 (63,08%) głosów 

Rafał Trzaskowski 2408 (36,92%) głosów

Gmina Waśniów 

Andrzej Duda 2711 (82,58%) głosów 

Rafał Trzaskowski 572 (17,42%) głosów 

Frekwencja w powiecie ostrowieckim wyniosła 62,04%

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this