Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Pożar stodoły, wypadek w Mychowie – pracowity weekend ostrowieckich strażaków!

Pracowity weekend mieli ostrowieccy strażacy. Najpierw w piątkowe popołudnie 26 ratowników przez blisko pięć godzin zmagało się z groźnym pożarem stodoły w gminie Ćmielów, a dzień później ostrowieccy strażacy znaleźli się na miejscu wypadku drogowego w miejscowości Mychów-Kolonia.

Fot. archiwum KP PSP w Ostrowcu Św.

W piątkowe popołudnie, ok. godziny 19.30 ostrowieccy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze stodoły w Borowni (gmina Ćmielów). Akcja mundurowych trwała ponad pięć godzin, a udział brało w niej 8 zastępów straży pożarnej, w tym 26 ratowników.

Po przybyciu na miejsce straży pożarnej okazało się, że ogniem objęta jest cała powierzchnia drewnianej stodoły i przyległego do niej budynku gospodarczego.  Niebezpieczeństwo było tym większe, że w pobliżu płonących budynków znajdował się las, budynki gospodarcze oraz dom jednorodzinny. Na miejscu zdarzenia obecny był właściciel, który nie ucierpiał w pożarze. Działania strażaków pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu oraz jednego prądu w obronie pobliskich zabudowań. W trakcie działań usuwano elementy konstrukcji zagrażające bezpieczeństwu. Po całkowitym ugaszeniu pożaru, pogorzelisko sprawdzono wykorzystując kamerę termowizyjną.

fot. Archiwum KP PSP w Ostrowcu Św.

Dzień później, w sobotę, 15 czerwca, około godziny 16.00 trzy zastępy straży pożarnej udały się na miejsce wypadku, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 751 w miejscowości Mychów-Kolonia (gm. Bodzechów) z udziałem samochodu osobowego marki Audi A4 Cabrio. Autem podróżowały 3 osoby.

Auto uderzyło w przepust drogowy, a następnie zjechało na przydrożną łąkę. Dwoje podróżujących samochodem znajdowało się na zewnątrz, natomiast jedna osoba pozostała na miejscu pasażera. Wszyscy uczestnicy wypadku byli przytomni, zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy poszkodowanym, a następnie przetransportowały ich do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku poprzez odłączenie akumulatora i zamknięcie zaworu gazu w uszkodzonym samochodzie.

fot. Archiwum KP PSP w Ostrowcu Św.

Na podstawie oprac. mł. kpt. Tomasz Duda KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

1 Comment

1 Comment

  1. kierowca

    Czerwiec 17, 2019 at 19:50

    Po jakich używkach pan tym razem szalał ?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Mieszkańcy żalą się na praktyki stosowane w ośrodku zdrowia w Waśniowie! Renata Lipka: Musimy działać zgodnie z prawem!

FAKTY

Miasteczka Ruchu Drogowego uczą poprawnych zachowań na drodze! Kielecki WORD zachęca szkoły i gminy do ich budowania!

FAKTY

Mieszkańcy Woli Grójeckiej mają nową drogę! Czekali na nią 30 lat!

FAKTY

Zaginął Jan Basa! Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this