Znajdź nas na

FAKTY

Pożyczki na wsparcie przedsiębiorców!

10 mln zł – taka dodatkowa kwota trafi do świętokrzyskich przedsiębiorców, którzy będą chcieli skorzystać z preferencyjnych pożyczek współfinansowanych z funduszy europejskich.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

10 mln zł – taka dodatkowa kwota trafi do świętokrzyskich przedsiębiorców, którzy będą chcieli skorzystać z preferencyjnych pożyczek współfinansowanych z funduszy europejskich. 

Decyzję w tej sprawie podjął obradujący w środę, 1 czerwca Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Przyjmując aktualizację Strategii inwestycyjnej wdrażania instrumentów finansowych, otworzył drogę do zwiększenia o 10 mln zł puli środków dla Świętokrzyskiego Konsorcjum Funduszy Pożyczkowych, którego liderem jest Świętokrzyski Fundusz Rozwoju. Kwota ta pochodzi z pożyczek zwróconych przez przedsiębiorców, którzy skorzystali ze wsparcia w poprzednich latach.

– W naszym regionie wciąż utrzymuje się duże zapotrzebowanie przedsiębiorców na pożyczki płynnościowe. Niestety, skutki ekonomiczne pandemii koronawirusa będziemy odczuwać jeszcze przez długi czas, dlatego wspieranie świętokrzyskich firm jest jednym z naszych priorytetów – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. – W przypadku pożyczek możliwe było szybkie zwiększenie puli środków, ponieważ wzrasta kwota z tytułu spłaconych już należności.

Bez wątpienia pożyczki są kołem ratunkowym dla firm borykających się z ekonomicznymi skutkami COVID-19. Pozwala im to na utrzymanie płynności finansowej oraz opłatę zobowiązań, otrzymane wsparcie przedsiębiorcy mogą przeznaczyć m.in. na wynagrodzenia pracowników (w tym także składowe należne ZUS, US), zobowiązania publiczno-prawne, spłatę zobowiązań handlowych, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury oraz zatowarowanie i zakup półproduktów. To solidne wsparcie w trudnych czasach, naznaczonych nie tylko przez pandemię, ale i trwająca na Ukrainie wojnę.

Pożyczki udzielane są w ramach projektu „Fundusz Funduszy Województwa Świętokrzyskiego” realizowanego z Działania 2.6 Instrumenty finansowe dla MŚP Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this