Znajdź nas na

FAKTY

Procedura wyłonienia nowego dyrektora ostrowieckiego szpitala – rozpoczęta!

Procedura wyłonienia kandydata na dyrektora naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim – rozpoczęta. W Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawiła Uchwała Zarządu Powiatu Ostrowieckiego w tej sprawie. Konkurs będzie miał charakter otwarty.

Zdjęcie ilustracyjne. Wnętrze ostrowieckiego szpitala. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że decyzje o rozwiązaniu umowy z Tomaszem Kopcem, ówczesnym dyrektorem naczelnym Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św. podjął Zarząd Powiatu Ostrowieckiego po analizie jego oświadczenia majątkowego. Powodem miała być dodatkowa działalność byłego już dyrektora, który pełni funkcje zarządcze w organach spółek prawa handlowego i fundacji. O rozwiązaniu umowy, podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się 26 października poinformowała Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. Podczas konferencji towarzyszył jej Łukasz Witkowski, sekretarz powiatu ostrowieckiego. Już wówczas padły zapowiedzi o kolejnym w tej kadencji samorządu powiatowego konkursie na dyrektora naczelnego ostrowieckiego szpitala. 

– Procedura jest ściśle uregulowana w przepisach rozporządzenia Ministra Zdrowia. Tutaj należy podjąć odpowiednie czynności krok po kroku, dlatego ona jest dosyć czasochłonna. Myślę, że od momentu powzięcia takiego zamiaru, poprzez przeprowadzenie i powołanie komisji może upłynąć nawet kilka miesięcy – mówił wówczas Łukasz Witkowski. 

– Zresztą państwo byliście świadkiem, bo to już będzie niestety, naprawdę niestety trzeci konkurs  – dodała Marzena Dębniak.

Od lewej: Łukasz Witkowski, sekretarz powiatu ostrowieckiego i Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się 26 października przed Starostwem Powiatowym w Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wygląda na to, że „odpowiednie czynności” zostały już podjęte. W Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. opublikowane zostało Zarządzenie Powiatu Ostrowieckiego w sprawie wyłonienia kandydata na stanowisko Dyrektora Naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św. Zgodnie z nim dyrektor szpitala wyłoniony zostanie w drodze konkursu otwartego. Uczestniczyć w nim może każdy, kto odpowiadał będzie kryteriom wyboru podanym w ogłoszeniu. 

Komisja konkursowa powołana zostanie odrębną uchwałą Rady Powiatu Ostrowieckiego po wskazaniu przedstawicieli przez właściwe podmioty określone ustawowo. Obsługą Komisji Konkursowej zajmować się będzie Wydział Edukacji, Zdrowia, Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this