Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Prowadził na „podwójnym gazie” za to bez jednego koła!

W ręce ostrowickich mundurowych ,,wpadł” wczoraj nietrzeźwy kierowca. 77-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo pojazd, który prowadził wyposażony był jedynie w trzy koła i jedną felgę. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wczoraj, 9 września, około godziny 22.40 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki naszego miasta. Kobieta była zdziwiona widokiem jadącego pojazdem marki Ford. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna kierował pojazdem posiadającym jedynie trzy kompletne koła i jedną felgę. Kobietę zaniepokoił także „styl jazdy” mężczyzny. Wykonywał on dość dynamiczne manewry, jednocześnie uszkadzając stojące na parkingu osiedlowym auta.

Ostrowieccy mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie zatrzymali 77-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, który na domiar tego chciał pozostać „niewidzialny” i poruszał się bez wymaganego oświetlenia. Już pierwsza wymiana zdań jednoznacznie wskazała, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziło badanie stanu trzeźwości. Mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, a swoje zachowanie tłumaczył wypitym „swojskim winem”.

77-latek usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wioletta Rogala-Mazur: Nawet w małych miasteczkach jest miejsce na kulturę!

FAKTY

10 do 12! „O włos” od wprowadzenia projektu uchwały radnych z PiS do porządku obrad!

FAKTY

Procedury procedurami, a mieszkańcy jeżdżą po dziurach! Czy doczekają się remontu łącznika drogi Piotrów – Bukowie?

FAKTY

Przez parking przy bałtowskiej szkole przejdą „suchą stopą”!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this