Znajdź nas na

FAKTY

Prowadził na „podwójnym gazie” za to bez jednego koła!

W ręce ostrowickich mundurowych ,,wpadł” wczoraj nietrzeźwy kierowca. 77-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo pojazd, który prowadził wyposażony był jedynie w trzy koła i jedną felgę. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wczoraj, 9 września, około godziny 22.40 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki naszego miasta. Kobieta była zdziwiona widokiem jadącego pojazdem marki Ford. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna kierował pojazdem posiadającym jedynie trzy kompletne koła i jedną felgę. Kobietę zaniepokoił także „styl jazdy” mężczyzny. Wykonywał on dość dynamiczne manewry, jednocześnie uszkadzając stojące na parkingu osiedlowym auta.

Ostrowieccy mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie zatrzymali 77-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, który na domiar tego chciał pozostać „niewidzialny” i poruszał się bez wymaganego oświetlenia. Już pierwsza wymiana zdań jednoznacznie wskazała, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziło badanie stanu trzeźwości. Mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, a swoje zachowanie tłumaczył wypitym „swojskim winem”.

77-latek usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ponad 900 podpisów za referendum w sprawie odwołania rady gminy w Bałtowie!

FAKTY

Poseł Michał Cieślak zapewnia, że pracuje nad dużą inwestycją dla regionu!

FAKTY

W Miłkowskiej Karczmie żyją w epicentrum smrodu! Zebrali się, aby porozmawiać o problemie!

FAKTY

Marcin Jabłoński: Ostrowiecki Cech ma 257 lat tradycji, lecz musi iść z duchem czasu! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this