Znajdź nas na

FAKTY

Przemysław Długosz: Chcemy być głosem mieszkańców!

– Kluby Konfederacji to największa otwarta struktura społeczna, która przyciąga do siebie wszystkich zwolenników środowisk narodowych, wolnościowych i konserwatywnych. Jednoczymy wszystkie osoby, które nie chcą się zaangażować w politykę. Nie jesteśmy bowiem partią polityczną – tłumaczy Przemysław Długosz, lider Klubu Konfederacji w Ostrowcu Św. Zapewnia, że nie chcą być tylko kolejną grupą społeczną. Swoimi działaniami chcą dotrzeć zarówno do młodszego, jak i starszego pokolenia. Pomysłów na aktywizację mieszkańców im nie brakuje. Czy znajdą swoje miejsce na ostrowieckiej scenie politycznej?

Przemysław Długosz. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Kluby Konfederacji to połączenie ludzi zainspirowanych energią zjednoczenia ideowej prawicy – wolnościowców, narodowców i tradycjonalistów. Jak podkreśla Przemysław Długosz, to miejsce dla ludzi ambitnych, chcących budować lepszą Polskę. Przypomina też o historycznym sukcesie Konfederacji w wyborach parlamentarnych i prezydenckich, od którego właściwie wszystko się zaczęło. 

– Do naszego Klubu może należeć każdy komu bliskie są wyznawane przez nas wartości. Nie chcemy zamykać się tylko na ludzi młodych, którzy, jak pokazały ostatnie wybory, szukają „w nas” alternatywy dla tego, co dzieje się aktualnie w Polsce, a także na naszym lokalnym podwórku. Zależy nam na tym, aby uaktywnić też osoby starsze, czy grupę osób w średni wieku, dla których oferta, chociażby w Ostrowcu Św. praktycznie nie istnieje – mówi Przemysław Długosz, lider ostrowieckiego Klubu Konfederacji. 

Dodaje, że o ile członkowie Klubu mogą wywodzić się z różnych środowisk, jego liderem powinna być osoba związana z Konfederacją.  

Przypomnijmy, że Konfederację tworzą trzy główne siły: Ruch Narodowy, Partia Korwin i Korona Królestwa Polskiego – Grzegorza Brauna. 

– Lider najszybciej otrzymuje informacje na dany temat, jest najbardziej wiarygodny. To on jest na pierwszej linii frontu. Jestem bardzo miło zaskoczony, ponieważ w dwa tygodnie w Polsce powstało ponad 600 klubów. To jest gigantyczny sukces. Pokazuje także, że ludzie chcą i potrzebują zmian.  Od blisko 30 lat na naszej scenie politycznej pojawiają się te same twarze i nazwiska. Politycy, którzy są w jednej partii,  po jednym sezonie politycznym, znajdują się w drugiej partii. Zmienia się tylko nazwa. Czytając programy Prawa i Sprawiedliwości i porównując go z programem Platformy Obywatelskiej  można dojść do wniosku, że to to samo, tylko ubrane w inne słowa. Konfederacja to pierwsza siła, która weszła z tzw. antysystemu – wyjaśnia Przemysław Długosz.

Przypomina, że Konfederacja nigdy nie miała lekko,  pomijana była także przez media ogólnopolskie. Jej przedstawiciele postawili więc na media społecznościowe. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. 

– Internet to broń obosieczna. Z jednej strony przysparza chlubę,  z drugiej pozwala na fale hejtu. Media głównego nurtu pomijały kandydatów Konfederacji lub przedstawiały ich w okropnych barwach. Z jednej strony wyzywano nas od rosyjskich agentów, z drugiej od faszystów. Nie mieliśmy wyboru. Pozostał nam tylko internet. Nasi posłowie, walcząc o Parlament aktywnie działali w przestrzeni publicznej. Kandydatem na Prezydenta RP  z naszego regionu był Krzysztof Bosak, który jako jedyny z kandydatów odwiedził Ostrowiec Św. Spotkał się ze swoimi wyborcami – przypomina Przemysław Długosz.

Podkreśla, że na wydarzeniu pojawiło się mnóstwo młodych osób, nie zabrakło też przedstawicieli starszego pokolenia.  

– Niestety dla wielu moich rówieśników alternatywną na godne życie  jest wyjazd za granicę. My nie chcemy wyjeżdżać. Chcemy żeby było dla nas miejsce tutaj w Polsce, a także w Ostrowcu Św., czy w naszym powiecie – tłumaczy. 

Dodaje, że szansą na zmiany mogą być właśnie Kluby Konfederacji.

– To coś, czego nie było  jeszcze w polskiej polityce.  Nie ma takiego przymusu, że trzeba należeć do Klubu.  Są osoby, które pragną zmian, jednak wiedzą, że żeby nastąpiły potrzebne jest wsparcie polityczne. Są takie inicjatywy oddolne, które nie mogą przebić się przez biurokrację. Wówczas my, jako Konfederacja, przychodzimy im z pomocą. Na pewno oferować będziemy możliwość spotkań z naszymi posłami. To nie jest projekt, że rzucimy hasło i nic z tym nie robimy. Mamy mnóstwo młodych ambitnych osób, które chcą coś robić. Sama działalność w internecie to  jednak za mało dlatego wychodzimy do ludzi – wyjaśnia i  przypomina, że fanpage Konfederacji ma blisko pół miliona obserwujących. Potencjał jest zatem ogromny. 

Ostrowiec Św. to dla niego miasto z niewykorzystanym potencjałem.

– Nie jest to małe miasto, ale atrakcyjne do pewnego momentu życia. Zauważyłem, że na przestrzeni kilku ostatnich lat dużo młodych ludzi wyjeżdża z Ostrowca Św. i już do niego nie wraca. Myślę, że władze miasta mają olbrzymi problem, brakuje im pomysłu, w jaki sposób tych młodych ludzi zatrzymać lub sprawić, żeby było tu na tyle atrakcyjnie, aby wrócili.

Dodaje, że brakuje Młodzieżowej Rady Miasta, brakuje stowarzyszeń młodzieżowych.

– Jako Konfederacja stawiamy na współpracę z młodymi ludźmi. Jako przykład takiej współpracy mogę podać Ostrowieckich Patriotów. Działają bardzo mocno przypominając o  lokalnej historii, a nigdy nie otrzymali wsparcia od władz Ostrowca Św.  Jest to organizacja, która swoją działalność finansuje z własnych środków. Nie można też przejść obojętnie nad faktem, że podczas uroczystości państwowych 15 sierpnia zabrakło na nich prezydenta miasta, pojawili się za to reprezentanci byłego SLD. Prezydent swoim zachowaniem nie daje przykładu mieszkańcom, zwłaszcza, jeśli firmuje takie wydarzenia swoim nazwiskiem na plakatach – przypomina. 

Dodaje, że w Ostrowcu Św. brakuje stabilnego miejsca do zarabiania pieniędzy.  

– Proporcje nie mogą być zachwiane. Muszą być miejsca pracy, żeby były środki na kulturalną sferę życia – dodaje. 

Przemysław Długosz zapewnia także, że Klub Konfederacji chce aktywnie uczestniczyć w życiu miasta i powiatu.

– Mamy zamiar brać udział w sesjach rady miasta i rady powiatu, a także zabierać głos, w oparciu o merytoryczne argumenty. Chcemy być głosem mieszkańców – deklaruje.

Przypomina, że do Klubu może zapisać się każda pełnoletnia osoba. Można to zrobić przez stronę: www.konfederacja.pl

2 komentarze

2 Comments

  1. Pan Panda

    10 września, 2020 at 12:41

    Bardzo mądre słowa

  2. Konfederacja

    24 września, 2020 at 18:44

    Konfeeracja rośnie w siłę dzięki Klubom Konfederacji. Wykształceni, młodzi ludzie bedą potrzebni aby budować nową, lepszą Polskę będą też kandydowali do sejmu, senatu, samorządu i parlamentu EU.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Ostrowiec Św. Groził prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu! Został zatrzymany przez Policję! Czy usłyszy zarzuty?

FAKTY

Zaginął Sebastian Bęben! Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this