Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Przemysław Długosz: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt to zamach na polskie rolnictwo! Akcja ulotkowo-informacyjna na targowisku miejskim!

Akcję ulotkowo-informacyjną na ostrowieckim Targowisku Miejskim prowadziła dziś (sobota, 26 września) Konfederacja Ostrowiec Św. we współpracy ze Stowarzyszeniem Ostrowieccy Patrioci. Pretekstem stała się nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt. – Chcemy uświadomić społeczeństwo, czym tak naprawdę jest ostatnio przegłosowana w Sejmie przez Prawo i Sprawiedliwość, Lewicę i Platformę Obywatelską ustawa o tzw. ochronie zwierząt. Ustawa ta jest niczym innym, jak zamachem na polskie rolnictwo, dla polskich hodowców bydła i drobiu. W przypadku Ostrowca Św. dotyczy to także osób, które handlują na targowisku miejskim – wyjaśnia Przemysław Długosz, lider Konfederacji w Ostrowcu Św.

Przemysław Długosz, lider Konfederacji Ostrowiec Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O tym jakie konsekwencje i zagrożenia niesie za sobą nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt  informowali dziś (sobota, 26 września) na targowisku miejskim Przemysław Długosz, lider Konfederacji Ostrowiec Św. i Michał Ślusarz, prezes Stowarzyszenia Ostrowieccy Patrioci. 

Przypomnijmy, że w znowelizowanej ustawie o ochronie zwierząt  znalazły się między innymi zapisy o zakazie hodowli zwierząt na futra , ograniczeniu możliwości uboju rytualnego, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, a także zakaz stałego trzymania zwierząt na uwięzi. 

Akcja ulotkowo-informacyjna Ostrowieckich Patriotów i Konfederacji na targowisku miejskim w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Inicjatorem sobotniej akcji był Michał Ślusarz, prezes Stowarzyszenia Ostrowieccy Patrioci, który podkreśla, że zaproponowana przez PiS ustawa w dłuższym etapie nie będzie dobra dla hodowców i rolników z Polski. 

– Gdy mamy firmy, które zajmują się hodowlą zwierząt futerkowych, bo tak naprawdę od nagonki na nich się to wszystko zaczęło, całe rodziny hodowców, którzy mają często kredyty będą musieli to wszystko zlikwidować, bo pojawi się lewicowa pseudo ochrona zwierząt. Taki człowiek, który od lat prowadzi firmę, wystąpi o odszkodowanie i państwo, czyli my, z naszych podatków będziemy musieli to zapłacić. Jedną ustawą zabieramy komuś chleb. Ktoś pracuje na to 20 lat, ma taką fermę i z tego żyje, podobnie jak cała jego rodzina  i nagle to odcinamy i tego nie ma. ktoś będzie musiał za to zapłacić. Konsekwencje poniosą Polacy, społeczeństwo – wyjaśnia Michał Ślusarz. 

Michał Ślusarz i Katarzyna Ślusarz ze Stowarzyszenia Ostrowieccy Patrioci, a także Przemysław Długosz – Konfederacja Ostrowiec Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Tłumaczy, że w skład paszy wchodzą podroby, np. to co zostanie z kurcząt z fermy kur.

– Pracowałem kiedyś w fabryce, która robiła maszyny do przerobu zwierząt. Ten odpad, który zostaje jest sprzedawany tym firmom, które mają zwierzęta futerkowe. Służy jako karma dla tych zwierząt. Wszystkie organizacje lewicowe mówią, że są to piękna i ładne zwierzątka. Tak, ale te zwierzęta nie jedzą roślin, jedzą mięso. To są zwierzęta mięsożerne. Nie są karmione szynką, tylko tym co zostanie z kurcząt i indyków. Kapitał zostaje w Polsce. Zarabia jeden i drugi. Zyskujemy my   – konsumentach – tłumaczy Michał Ślusarz.

Dodaje, że nie rozumie, działań rządu,  który uważa się za rząd prawicowy. Powołuje się także na słowa ministra  rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, który na antenie  Radia Wnet powiedział m.in.: „ PiS, partia, której zawierzyłem, partia, która wydawała się prawicowa […] Ta partia wpisuje się w wojnę ideologiczną, która się toczy w Europie […] która ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka. (…) Doszło do jakiegoś absolutnie egzotycznego sojuszu […] Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy”. 

Akcja ulotkowa Ostrowieckich Patriotów i Konfederacji na targowisku miejskim w Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Ustawa ta uderza bardzo mocno w rynki pokrewne, takie jak produkcja pasz. Wiemy, że mieszkańcy ostrowieckich wsi mają drobny inwentarz, którym muszą nakarmić.  Ludzie, którzy mieszkają w pobliskich wsiach bardzo mocno to odczują. Chcemy ich poinformować, uświadomić, jakie zagrożenie niesie za sobą ta ustawa – dodaje Przemysław Długosz.

Dodaje, że znowelizowana ustawa nie chroni zwierząt, ponieważ znalazły się w niej absurdalne zapisy. Jednym z nich jest informacja, że pies ma mieć udostępnionych sześć metrów smyczy, gdy jego właściciel wchodzi do sklepu. 

– Sześciometrowa smycz, żeby ten pies pogryzł kogoś? Wpadł pod samochód? To są absurdy, które sprowadzają się do czysto lewicowych ideologii, którymi w tym momencie Prawo i Sprawiedliwość się kieruje. To jest taka zasłona dymna. Jakieś zagraniczne lobby bardzo mocno skupiło się wokół rynku hodowców, wokół polskiego rolnictwa, które chce wykosić i zniszczyć to polskie rolnictwo – dodaje Przemysław Długosz.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomina, że ok 40 procent mięsa produkowanego w Polsce  jest  sprzedawane na rynki Bliskiego Wschodu.

– W ten sposób biznes zostanie zniszczony – dodaje Przemysław Długosz. 

Zarówno Michał Ślusarz, jak i Przemysław Długosz podkreślają, że ustawa wymaga bardzo dużych poprawek, a przede wszystkim powinna być konsultowana  z ludźmi, którzy żyją z tego biznesu. Dodają, że akcja ulotkowa spotkała się z pozytywnym przyjęciem przez mieszkańców. A oni starali się nie tylko rozdawać ulotki, ale także prowokować do dyskusji. Zapowiadają także kolejne wydarzenia i akcje na terenie powiatu ostrowieckiego. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this