Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Przesłuchano kilkudziesięciu świadków! W jakiej fazie jest postępowanie przeciwko Jarosławowi Górczyńskiemu?

Na prośbę naszych czytelników wracamy do tematu postępowania prokuratury Rejonowej w Skarżysku-Kamiennej prowadzonego przeciwko Jarosławowi Górczyńskiemu, prezydentowi miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak poinformował nas Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach postępowanie znajduje się w końcowej fazie kompletowania materiału dowodowego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przesłuchano kilkudziesięciu świadków, nie można jednak wykluczyć, że konieczne będzie kontynuowanie przesłuchań. Postępowanie prowadzone przeciwko Jarosławowi Górczyńskiemu znajduje się w końcowej fazie kompletowania materiału dowodowego.

– Od ostatniej przekazanej w tej sprawie informacji nie pojawiły się żadne istotne dowody, zwłaszcza mające przełomowy wpływ na bieg śledztwa, cały czas oczekujemy na uzyskanie nowej kompleksowej opinii z zakresu zamówień publicznych – tłumaczy rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Przypomnijmy, że Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej prowadzi śledztwo o sygn. PR 2 Ds. 146.2018 przeciwko Jarosławowi Górczyńskiemu podejrzanemu o m. in. o to, że jako funkcjonariusz publiczny przekroczył uprawnienia i działał na szkodę interesu publicznego.

W toku śledztwa – dotyczącego postępowań przetargowych w sprawie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski – zebrano obszerny materiał dowodowy w postaci przede wszystkim dokumentacji przetargowej, zeznań świadków oraz opinii biegłego z zakresu zamówień publicznych.

Materiał ten dał podstawę do przedstawienia 20 lipca 2018 r. Jarosławowi Górczyńskiemu – pełniącemu funkcję Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – zarzutu związanego z przekroczeniem uprawnień w związku z bezpodstawnym unieważnieniem w 2016 r. dwóch postępowań przetargowych i odrzuceniem złożonych w nich prawidłowych ofert, złożeniem fałszywego oświadczenia co do okoliczności mającej znaczenie prawne, tj. w przedmiocie braku istnienia okoliczności wykluczających go od rozstrzygania w tej kwestii, a następnie podjęcie decyzji o wyborze ofert z wolnej ręki w obu w/w postępowaniach.

Skutkowało to wyborem oferty o 1.884.010,49 zł droższej od bezpodstawnie wykluczonej oferty konkurencyjnego podmiotu.

Jarosław Górczyńki nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Złożył wyjaśnienia, które są sprzeczne z ustaleniami śledztwa.

Za zarzucany mu czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W chwili obecnej nie można określić precyzyjnie terminu zakończenia postępowania.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this