Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Przetarg na budowę świetlicy wiejskiej w Wymysłowie ogłoszony! Wiadomo, jak będzie wyglądał nowy obiekt!

Wiadomo, jak będzie wyglądała długo wyczekiwana przez mieszkańców Wymysłowa świetlica wiejska, która pełnić będzie też funkcję sali gimnastycznej dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie. Na jej budowę gmina pozyskała 500 000 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Docelowo powstanie parterowy budynek z pracowniami i salą widowiskową, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Gmina ogłosiła już przetarg na jego budowę, termin składania ofert upłynie 21 lutego.

Wizualizacja świetlicy wiejskiej w Wymysłowie Źródło: FB Lech Łodej

Gmina Kunów ogłosiła przetarg na budowę świetlicy wiejskiej i sali gimnatycznej w Wymysłowie. Mieszkańcy tej części gminy przez lata czekali na tego typu obiekt. Z jednej strony w Publicznej Szkole Podstawowej w Wymysłowie brakowało miejsca, w którym mogłyby odbywać się wydarzenia kulturalne. Dotychczas taką funkcję pełnił szkolny korytarz. Świetlica wiejska spełni oczekiwania mieszkańców Wymysłowa, którzy zyskają miejsce spotkań. 

– Każde zebranie, czy wydarzenie,  organizowane jest  w wąskim, długim holu szkolnym. To nie są komfortowe warunki, odpowiednie do aktualnych standardów. Szkoła jest dobrze położona. Uczęszczają do niej dzieci z gminy Kunów, gminy Ostrowiec  Świętokrzyski, a także z gminy Bodzechów. „Obsługuje” zatem trzy gminy. W Wymysłowie nie ma innego obiektu pełniącego funkcje kulturalne, czy rozrywkowe: nie ma remizy, czy kościoła. Na terenie przylegającym do szkoły, odbywają się festyny. Zapotrzebowanie na tego typu obiekt jak świetlica wiejska jest ogromne  –  wielokrotnie w rozmowach z naszą redakcją podkreślał Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Olbrzymie zainteresowanie i falę pozytywnych komentarzy wywołała wizualizacja przyszłej świetlicy wiejskiej i sali gimnastycznej, jaką na swoim profilu w mediach społecznościowych podzielił się burmistrz. „Takie wiadomości możemy odbierać codziennie, bardzo cieszy że starania naszego stowarzyszenia mają wspaniały finał, Panie Burmistrzu dziękuję za współpracę”, „Nie możemy doczekać się tej inwestycji” – to tylko niektóre z komentarzy.

Wizualizacja świetlicy wiejskiej w Wymysłowie Źródło: FB Lech Łodej

Przypomnijmy, że docelowo powstanie parterowy, wolnostojący budynek. Od strony wschodniej zaprojektowano część mieszczącą zaplecze higieniczno-sanitarne i aneks kuchenny. W części południowej zaś powstaną pracownie i sala widowiskowa. Przeznaczone będą dla 50 odwiedzających. 

Składanie ofert w ogłoszonym przez gminę przetargu zakończy się 21 lutego o godzinie 10.00.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie. Gmina Kunów otrzyma bowiem 70 000 zł w ramach rządowego programu „Aktywna Tablica” dla PSP w Wymysłowie i Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Janiku.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this