Znajdź nas na

FAKTY

Przetarg na drogę Bałtów Pałac rozstrzygnięty! Gmina zaoszczędzi na remoncie!

Gmina Bałtów zaoszczędź na remoncie drogi Bałtów Pałac blisko 600 tysięcy złotych. To wynik przetargu, jaki rozstrzygnął się w miniony czwartek, a do jakiego przystąpiły cztery firmy z powiatu ostrowieckiego. Zwyciężyła oferta Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drogowiec z Ostrowca Św. – Nie boimy się takich wyzwań. Chcemy wejść, jak najszybciej na teren budowy, żeby dzieci, podróżujące do szkoły miały bezpieczny dojazd, a mieszkańcy tej części Bałtowa, drogę w nowym standardzie – wyjaśnia Marcin Jabłoński, właściciel firmy Drogowiec z Ostrowca Św.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Kwota, jaka przewidziana była na wykonanie zadania wynosiła  710 388, 96 zł. Z czterech firm, które przystąpiły do przetargu najtańsza okazała się ta zaproponowana przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych  Drogowiec z Ostrowca Św. 

Jak przypomina Hubert Żądło, wójt  gminy Bałtów  wkład własny gminy, to 20 procent kwoty zaproponowanej przez wykonawcę czyli ok. 93 000 zł. 

Remont będzie możliwy do realizacji dzięki pozyskanym środkom z  rządowego  Funduszu Dróg Samorządowych. Projekt przygotowany przez pracowników gminy i monitorowany przez wójta gminy  Bałtów, otrzymał wysoką punktację i znalazł się w czołówce projektów w województwie świętokrzyskim.

Przypomnijmy, że Gmina Bałtów składała dwa razy wniosek o dofinansowanie i dwa razy je otrzymywała. 

– W pierwszym roku wynosiło ono 50 procent, jednak wartość tego zadania według projektu wynosiła ok. 1 800 000 zł. Musielibyśmy dołożyć około 900 000 zł.  W tym roku pozyskaliśmy 60 procent dofinansowania. Niestety wciąż musielibyśmy dołożyć około 700 000 zł.  na takie rozwiązanie nie byłoby niestety stać naszej gminy. Ponownie złożyliśmy wniosek, ale już na zmieniony projekt. Poprzedni  obejmował bowiem podwyższenie drogi w jej szczytowym miejscu o blisko 140 cm. Mówiąc kolokwialnie mieszkańcy mieliby jeszcze bardziej pod górkę. Cieszę się, że w ostatnim naborze  udało się nam pozyskać 80 procentowe dofinansowanie na remont tej inwestycji. Tym samym udało mi się zrealizować  moje plany odnośnie tej drogi w ponad 100 procentach. Dzięki pomyślnemu rozstrzygnięciu przetargu wygenerujemy oszczędności w budżecie gminy – wyjaśnia Hubert Żądło. 

Dodaje, że chce jak najszybciej podpisać umowę z wykonawcą, choć termin zakończenia prac zaplanowano na koniec lipca. 

– Nie boimy się takich wyzwań. Chcemy wejść, jak najszybciej na teren budowy, żeby dzieci, podróżujące do szkoły  miały bezpieczny dojazd,  a mieszkańcy tej części Bałtowa,  nawierzchnię  w nowym standardzie – zapewnia Marcin Jabłoński, właściciel firmy Drogowiec z Ostrowca Św. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this