Znajdź nas na

SPORT

PŚ w snowboardzie – Kwiatkowski wygrał slalom gigant równoległy!

Oskar Kwiatkowski wygrał slalom gigant równoległy snowboardowego Pucharu Świata w kanadyjskim Blue Mountain. Polak, który dzień wcześniej był trzeci, w finale pokonał Austriaka Alexandra Payera. To jego drugie pucharowe zwycięstwo w karierze.

epa10404451 Oskar Kwiatkowski of Poland in action during the qualifying of the Men's Parallel Giant Slalom race at the FIS Snowboard World Cup in Scuol, Switzerland, 14 January 2023. EPA/GIAN EHRENZELLER Dostawca: PAP/EPA.

W rywalizacji kobiet Aleksandra Król zajęła 4. miejsce.

Kwiatkowski awansował z kwalifikacji z 10. czasem, natomiast odpadł w nich Michał Nowaczyk – 26. miejsce.

W fazie pucharowej 26-letni reprezentant Polski spisywał się bardzo dobrze. W 1/8 finału pokonał Włocha Daniele Bagozzę, w ćwierćfinale Koreańczyka Sangho Lee, a w półfinale Japończyka Masakiego Shibę.

W finale Kwiatkowski linię mety minął o 0,14 s szybciej od Payera. Polak poprzednie pucharowe zwycięstwo w tej konkurencji zanotował 14 stycznia w szwajcarskim Scuol.

W klasyfikacji generalnej snowboardowego Pucharu Świata Kwiatkowski awansował na czwartą pozycję (prowadzi Payer), a Nowaczyk zajmuje 27. miejsce. Natomiast w klasyfikacji slalomu giganta równoległego Kwiatkowski wysunął się na prowadzenie, zaś jego kolega z reprezentacji spadł na 23. pozycję.

W rywalizacji kobiet startowała Król. Polka w eliminacjach była trzynasta. Jej rywalka w 1/8 finału Czeszka Zuzana Maderova nie ukończyła przejazdu. Król w ćwierćfinale była szybsza od Japonki Tsubaki Miki zaledwie o 0,07 s. W kolejnych dwóch startach, w półfinale, jak i o 3. miejsce, Król nie dotarła do mety. Zawody wygrała Niemka Ramona Hofmeister.

W klasyfikacji łącznej Pucharu Świata Król jest siódma, prowadzi Szwajcarka Julie Zogg. W zestawieniu uwzględniającym tylko slalom gigant równoległy Polka jest czwarta.(PAP)