Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Radni powiatowi z PiS apelują do Jarosława Górczyńskiego! Wzywają do podjęcie pilnych działań w sprawie drogi wojewódzkiej nr 754!

Temat drogi wojewódzkiej nr 754 powrócił podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, a to za sprawą apelu, którego adresatem jest Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św., a jaki w imieniu radnych powiatowych przygotowali członkowie Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Radni wzywają w nim prezydenta do podjęcia pilnych i niezbędnych działań, zmierzających do nieodpłatnego przekazania na rzecz Województwa Świętokrzyskiego nieruchomości zajętych w ramach inwestycji „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 754, na odcinku przebiegającym przez Ostrowiec Świętokrzyski wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej”.

Zbigniew Duda, radny Powiatu Ostrowieckiego fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W imieniu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości do radnych powiatowych zwrócił się już na początku piątkowych (29 maja) obrad Paweł Walesic, radny z Klubu PiS, podkreślając, że temat poruszany w apelu dotyczy sprawy ważnej dla mieszkańców miasta i powiatu ostrowieckiego, a od wielu lat nierozwiązanej. Niestety przygotowane pismo, mógł odczytać dopiero blisko pięć godzin później, podczas spraw różnych.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce 28 stycznia, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Św. Wówczas Irena Renduda-Dudek, przewodnicząca rady, odczytała przygotowany przez członków klubu KWW Jarosława Górczyńskiego apel odnośnie przyspieszenia budowy tzw. małej obwodnicy Ostrowca Św. Nie dość, że sesja odbywała się wówczas w trybie nadzwyczajnym, a w porządku obrad nie przewidziano tego wystąpienia, to o apelu radni dowiedzieli się podczas sesj, a właściwie tuż przed jej formalnym rozpoczęciem. Jednak wówczas nikt nie przerwał jej wypowiedzi.

O sesji pisaliśmy tutaj:

Ponad pięć godzin później, radni usłyszeli jednak  treść, przygotowanego przez Klub PiS apelu. 

– My niżej podpisani Radni Rady Powiatu Ostrowieckiego zwracamy się z prośbą o pilne podjęcie wszelkich niezbędnych i przewidzianych przepisami prawa, działań zmierzających do nieodpłatnego przekazania na rzecz Województwa Świętokrzyskiego nieruchomości zajętych w ramach inwestycji pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 754, na odcinku przebiegającym przez Ostrowiec Świętokrzyski wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej. Żądanie odszkodowania za te tereny powoduje wydłużenie całej procedury i stanowi olbrzymie zagrożenie dla budowy drogi i mostu na Al.3-ego Maja w Ostrowcu Św., a nawet wstrzymanie jej wykonania w perspektywie kolejnej dekady – odczytywał apel Paweł Walesic.

Podkreślał, że wiele samorządów zdecydowało się na nieodpłatne przekazanie terenu mając na uwadze wzajemne wspieranie się samorządów w celu realizacji zadań komunikacyjnych. Zadań, mających wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz rozwój ich wspólnot lokalnych.

– Wiedząc jak istotne znaczenie dla mieszkańców i kierowców ma realizacja tego odcinka drogi,  chcemy uzmysłowić włodarzom miasta, że nie stać nas na tracenie kolejnych lat i składanie obietnic bez pokrycia. Dlatego domagamy się nieodpłatnego przekazania tych terenów. Ta inwestycja jest najważniejszym węzłem komunikacyjnym przebiegającym przez centrum miasta. Wraz z mostem oraz skrzyżowaniem prowadzącym na jedno  z największych w rejonie targowisk, stanowi   o przepustowości pojazdów przez miasto. Jego bezpieczeństwie drogowym oraz bezpieczeństwie mieszkańców. Każde nawet niewielkie opóźnienie tej inwestycji powoduje zaciskanie się drożności ruchu na Alei 3-ego Maja i prowadzi do „klinczu komunikacyjnego”. Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego od wielu już lat czekają na rozwiązanie tego problemu. Mając na uwadze to, że Wojewoda Świętokrzyski w dniu 4 marca 2020 r. wydał zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację tej inwestycji drogowej tzw. ZRID, jesteśmy przekonani, że odstąpienie od roszczeń finansowych za tereny zajęte w ramach tej inwestycji pozwoli na szybkie i skuteczne wdrożenie do realizacji tego zadania – podsumował Paweł Walesic.

Z informacji jakie przekazał nam radny nikt z Klubu KWW Jarosława Górczyńskiego na razie apelu nie podpisał.

O drodze 754 pisaliśmy także tutaj: 

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Presja społeczna ma sens! Prezydent Ostrowca Św. zrzekł się odszkodowania za grunty! Pomoc deklaruje marszałek województwa! | naOSTRO.info

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this