Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Radni Rady Powiatu Ostrowieckiego solidarni z Ukrainą!

W wyniku uzgodnień, które zostały przeprowadzone pomiędzy Klubami Rady Powiatu Ostrowieckiego i radnym niezrzeszonym powstało wspólne stanowisko Rady Powiatu Ostrowieckiego odnośnie sytuacji na Ukrainie w związku z agresją militarną Rosji. Podczas dzisiejszej (piątek, 4 marca) sesji odczytał je Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego. – W obliczu zagrożenia bezpieczeństwo nie tylko bratniego narodu ukraińskiego, ale całego regiony, apelujemy o narodową jedność i odpowiedzialność w obronie pokoju demokracji i praw człowieka. Niech żyje wolna Ukraina! – czytamy w apelu.

Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Bień, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Ostrowieckiego i Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Radni rady powiatu ostrowieckiego byli zgodni co do wspólnego stanowiska odnośnie sytuacji na Ukrainie. Treść dokumentu podczas dzisiejszej (piątek, 4 marca) sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego odczytał Mariusz Pasternak, przewodniczący rady.

– Radni Rady Powiatu ostrowieckiego stanowczo i zdecydowanie potępiają atak rosyjskich sił zbrojnych na suwerenne państwo Ukrainy. Jako naród  wielokrotnie doświadczony skutkami agresywnego i krwawego rosyjskiego, a następnie sowieckiego imperializmu, jesteśmy w pełni świadomi w jak straszliwym położeniu znaleźli się nasi sąsiedzi.

W tych ciężkich chwilach nasze serca i myśli są z Ukraińcami, bohaterstwo walczącymi żołnierzami, a także cywilami, kobietami, mężczyznami i dziećmi cierpiącymi na skutek tej niczym nieuzasadnionej agresji, łamiącej wszelkie postanowienia i traktaty, międzynarodowe – brzmią zapisy stanowiska radnych.  

Od lewej: starosta Marzena Dębniak i Agnieszka Rogalińska, członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, radna z KWW Jarosława Górczyńskiego Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Bień, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Ostrowieckiego i Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Radni podkreślają w nim również, że naród ukraiński ma prawo do wolności i samostanowienia. 

– Dlatego wyrażamy pełną solidarność z wolnym narodem ukraińskim oraz deklarujemy gotowość do udzielania pomocy. Jednocześnie z dumą i uznaniem podkreślamy postawę wspólnoty powiatowej, która w sposób otwarty i serdeczny przyjmuje obywateli Ukrainy, poszukujących u nas schronienia. W obliczu zagrożenia bezpieczeństwo nie tylko bratniego narodu ukraińskiego, ale całego regiony, apelujemy o narodową jedność i odpowiedzialność w obronie pokoju demokracji i praw człowieka. Niech żyje wolna Ukraina! – czytał Mariusz Pasternak.

Sesja Rady Powiatu Ostrowieckiego.4 marca 2022 r.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this