Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Radni wyrażą zgodę na likwidację Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Jaką decyzje podejmą radni miejscy podczas najbliższej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w sprawie likwidacji Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej w Ostrowcu Świętokrzyskim? Przypomnijmy, że uchwała intencyjna w tej sprawie podjęta została 25 stycznia. Wówczas 14 radnych opowiedziało się za pomysłem likwidacji ośrodka. Od głosu wstrzymało się 5 radnych (Mateusz Czeremcha, Artur Głąb, Dariusz Kaszuba, Grażyna Maj i Jerzy Wrona). Świętokrzyski Kurator Oświaty pozytywnie zaopiniował likwidację ośrodka.

Budynek Urzędu Miasta w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak informowaliśmy, pod koniec stycznia pod obrady radnych trafiła uchwała w sprawie zamiaru likwidacji Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej. W projekcie uchwały przeczytać można było, że w ośrodku zatrudnionych było trzech nauczycieli, z których jeden posiada prawo do emerytury, a drugi, prawo do  nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, a prawo do emerytury osiągnie w 2023 roku.

Wynikało z  iej również, że w bieżącym roku szkolnym na zajęcia w Ośrodku jest zapisanych: 161 osób na ćwiczenia (grupy ćwiczeniowe 2,3 razy w tygodniu), z tego 51 osób pojawia się na ćwiczeniach sporadycznie; 68 osób na naukę ćwiczeń,  z tego 53 ją zakończyło, a około 15 osób pozostało na pojedyncze spotkania.

Z uzasadnieniu do projektu uchwały wynikało wówczas, że likwidacja  Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej nie wpłynie negatywnie na działalność pozalekcyjną adresowaną do uczniów, ponieważ zadania realizowane obecnie przez Ośrodek przejmie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „posiadający bardzo dobrze wyposażoną  bazę oraz odpowiednio przygotowaną kadrę”.

Co ciekawe nasi czytelnicy zwracali wówczas uwagę, że  sesja, podczas której podejmowana była uchwała intencyjna odbywała się nie tylko w czasie ferii zimowych, ale również w trybie nadzwyczajnym i zdalnym.

Za intencją  likwidacji ośrodka opowiedziało się  wówczas 14 radnych (Stanisław Choinka, Renata Duda, Mariusz Łata, Marcin Marzec, Bożenna Morycińska, Andrzej Pałka,  Joanna Pikus, Irena Renduda-Dudek, Włodzimierz Sajda, Włodzimierz Stec, Kamil Stelmasik, Daniel Strojny, Marta woźnicka-Kuzdak, Artur Zawadzki), od głosu wstrzymało się 5 radnych (Mateusz Czeremcha, Artur Głąb, Dariusz Kaszuba, Grażyna Maj i Jerzy Wrona).

Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

 

Uchwała w sprawie likwidacji Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej w Ostrowcu Świętokrzyskim powróci na najbliższej sesji Rady Miasta Ostrowca Św., jaka zaplanowana została na 30 maja. 

Zgodnie z art. 89 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej, wchodzący w skład Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3, jako placówka publiczna, może być zlikwidowany przez organ prowadzący po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty. 

– W dniu 25 stycznia 2022 r. Rada Miasta podjęła uchwałę Nr LVII/5/2022 w sprawie zamiaru likwidacji Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno- Kompensacyjnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, a następnie rodzice lub opiekunowie prawni uczniów zostali poinformowani o planowanej likwidacji oraz o możliwości korzystania od września 2022 r. z zajęć gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Wystąpiono również o wydanie opinii do Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, który w 11 marca 2022 r. wydał postanowienie w tej sprawie,  pozytywnie opiniując likwidację Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno – Kompensacyjnej, wchodzącego w skład Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3. 

Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Jak czytamy w uzasadnieniu, przedmiotowa uchwała była również opiniowana przez związki zawodowe, a jej przyjęcie następuje po uprzednim podjęciu uchwały o rozwiązaniu Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3.

Jaką decyzją podejmą radni miejscy?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this