– (…) Nowe logo zostało zaprojektowane jako współczesny, zmienny i elastyczny system wizualny. Wpisuje się w aktualne nurty projektowania graficznego, które stawiają na dynamikę, responsywność i otwartość formy. Co najważniejsze – w nowym logo w końcu wybrzmiewa OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI. Nasza galeria zyskuje nie tylko nową identyfikację wizualną, ale i silniejszy związek z miastem, które my z dumą reprezentujemy, a które nas nieustannie wspiera! To krok ku temu, by marka BWA jednoznacznie kojarzyła się z Ostrowcem i jego wyjątkową tożsamością (…) – czytamy we fragmencie postu na profilu BWA Ostrowiec w mediach społecznościowych.

Radny pyta o koszty i zgodność z księgą znaku
O koszty całkowite związane z opracowaniem oraz zastosowaniem nowego logotypu BWA, spójności nowego logotypu BWA z aktualną księgą znaku, a także skład personalny komisji dokonującej odbioru zleconego zamówienia opracowania nowego logotypu BWA dopytywał Krzysztof Ołownia, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.
Zgodnie z odpowiedzią jaką otrzymał, całkowity koszt opracowania i zastosowania nowego logotypu wyniósł 5289 złotych brutto, co obejmuje płatność za opracowanie logotypu i księgi znaku przez agencję „PROSZKI Studio Graficzne”.
Skład komisji oceniającej projekt
Skład komisji w sprawie wyłonienia logotypu został powołany zarządzeniem dyrektora Biura Wystaw Artystycznych – Zarządzenie nr 3/2025 z dnia 16 stycznia 2025.
W skład komisji weszli: Justyna Łada – dyrektor BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, Jowita Paszko – specjalistka w galerii do spraw edukacji i promocji odpowiedzialna za kampanie wizerunkowe w galerii, Agnieszka Gawot – specjalistka w galerii do spraw edukacji, Maciej Biedka – specjalista w galerii do spraw promocji, grafik, twórca wideo.

Kolor fuksji
– (…) Księga znaku to dokument zawierający zbiór zasad i norm opisujących oraz prezentujących poprawne stosowanie znaku graficznego. Zawsze odnosi się do konkretnego logotypu. Wraz z powstaniem nowego znaku graficznego BWA Ostrowiec Świętokrzyski, stworzona została dedykowana mu księga znaku. Domyślamy się, że pytanie dotyczyło Systemu Identyfikacji Wizualnej (SIW) Ostrowieckiego Browaru Kultury oraz trzech instytucji w nim działających: Biura Wystaw Artystycznych, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Miejskiego Centrum Kultury. Dokument ten jest zbiorem wzorców, reguł oraz zasad ich stosowania, które służą budowaniu tożsamości wizualnej marki, firmy lub instytucji. System Identyfikacji Wizualnej OBK to obszerny dokument, w którym kluczową rolę odgrywają typografia i kolorystyka. W zakresie kompozycji i layoutów – z uwagi na fakt, że obejmuje on trzy instytucje – system jest spójny, a jednocześnie uniwersalny i otwarty, dający projektantom dużą swobodę twórczą. Głównym elementem różnicującym poszczególne instytucje był kolor: MCK – pomarańczowy, MBP – niebieski, BWA – fuksja. W przypadku nowego logo BWA kolor ten został zachowany. Jeśli chodzi o typografię nowej komunikacji wizualnej BWA Ostrowiec Świętokrzyski, bazuje ona – tak jak w SIW OBK – na liternictwie bezszeryfowym (sans serif) (…) – czytamy w odpowiedzi, pod którą podpisała się Justyna Łada, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Pełną treść odpowiedzi jaką otrzymał radny publikujemy poniżej.



jan
23 maja, 2025 at 12:38
ale głupota…za co tyle kasy.