Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Recydywista ze Śląska wpadł w ręce ostrowieckich policjantów!

Mieszkańcy ostrowieckich osiedli mogą spać spokojnie. 53-letni włamywacz, który grasował na os. Słonecznym, Pułankach i Ogrodach wpadł w ręce Policji. Łupem włamywacza padały najczęściej biżuteria, telefony komórkowe, artykuły spożywcze i alkohol.

naOSTRO.info

53-letni mieszkaniec województwa śląskiego, został ujęty przez funkcjonariuszy ostrowieckiej Straży Miejskiej gdy, usiłował włamać się do mieszkania w bloku w jednym z ostrowieckich osiedli. Cała sytuacja miała miejsce w ubiegłą środę (30 stycznia) tuż przed godziną 18.00.

Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w mieszkaniu w jednym z bloków na Osiedlu Pułanki doszło do włamania. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zastali przed blokiem funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

fot. Straż Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim

Chwilę wcześniej to właśnie strażnicy miejscy zatrzymali na gorącym uczynku 53-letniego mężczyznę, który usiłował włamać się do jednego z mieszkań.

W zatrzymania włamywacza pomogła czujność jednego z mieszkańców osiedla. Włamywacz dostał się bowiem na balkon jednego z mieszkań na parterze, stłukł szybę, a następnie na chwilę oddalił się z miejsca przestępstwa. Świadek obserwował zachowanie włamywacza, który myśląc, że nikt go nie widzi wrócił na miejsce włamania i wszedł do mieszkania, które zamierzał okraść. Mężczyzna, który obserwował całą sytuację powiadomił służby. Funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce, ujęli 53-letniego sprawcę, którego chwilę później przekazali policjantom, a Ci osadzili go w policyjnej celi.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich, którzy zajmowali się wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy szybko ustalili, że mężczyzna odpowiedzialny jest dodatkowo za jedno usiłowanie i trzy inne włamania do mieszkań, do których doszło w okresie od 11 do 30 stycznia 2019 r. na Osiedlu Słonecznym, Ogrody i Pułanki. Łupem włamywacza padała najczęściej biżuteria, telefony komórkowe, artykuły spożywcze i alkohol – na kwotę 7 tysięcy złotych łącznie.

fot. Straż Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Dodatkowo okazało się, że 53-etni mieszkaniec województwa śląskiego poszukiwany jest listem gończym do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Za kradzieże z włamaniem, których 53 –latek dokonał w warunkach podwójnej recydywy grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Za przestępstwa, których dopuścił się w warunkach podwójnej recydywy grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this