Znajdź nas na

FAKTY

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu przebada próbki pod kątem koronawirusa!

Od poniedziałku, 23 marca, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu koło Kielc będzie pobierało próbki do badań, aby wykryć lub wykluczyć obecność koronawirusa. Będzie to drugie tego typu laboratorium w regionie. Na razie nie wiadomo, czy będą tam trafiały próbki pobierane jedynie od mieszkańców województwa świętokrzyskiego, czy także z innych regionów kraju.

Grafika: naOSTRO.info

– W poniedziałek, 23 marca, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu koło Kielc rozpocznie pobieranie próbek do badań pod kątem obecności koronawirusa – poinformował podczas zorganizowanej online specjalnej konferencji prasowej, Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. Będzie to drugie w regionie laboratorium, pracujące dla potrzeb pacjentów z województwa świętokrzyskiego. Zarząd Województwa podejmuje działania, by praca RCN-T w tym zakresie mogła być finansowana ze środków Unii Europejskiej.

Sytuacja związana z  pandemią koronawirusa w Polsce jest bardzo dynamiczna, dlatego jeszcze nie wiadomo, czy do Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu będą trafiały próbki pobierane jedynie od mieszkańców województwa świętokrzyskiego, czy także z innych regionów kraju.

Finansowanie badań mają zapewnić środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Obecnie Zarząd Województwa pracuje nad jak najszybszym skierowaniem do świętokrzyskich szpitali, ale także do RCN-T, 33 milionów złotych na walkę z zagrożeniem, jakie niesie ze sobą koronawirus.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this