Znajdź nas na

FAKTY

Rekordzista z Ćmielowa miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie!

Ponad 4 promile alkoholu w organizmie miał 27-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, którego w piątek (17 kwietnia) zatrzymali policjanci z ostrowieckiej drogówki. Mężczyzna odpowie także za jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej. To nie jedyny pirat drogowy zatrzymany przez funkcjonariuszy podczas minionego weekendu. Za kierownicę bez uprawnień i na podwójnym gazie wsiadła też 30-letnia mieszkanka gminy Bodzechów.

Zdjęcie ilustracyjne

W miniony piątek, 17 kwietnia około godziny 19.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż w jednej z miejscowości na terenie gminy Ćmielów doszło do kolizji drogowej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kiedy poruszał się swoim pojazdem marki Opel nagle jadący z przeciwka pojazd marki Volkswagen zjechał na przeciwległy pas ruchu. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia zjechał na pobocze. jednak nie uchroniło go to przed kolizją. Policjanci z ostrowieckiej drogówki ustalili, że sprawcą kolizji jest 27-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, który poruszał się swoim pojazdem nie posiadając uprawnień do kierowania. Badanie alkomatem wskazało, że kierowca miał ponad 4 promile alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Na podwójnym gazie i bez prawa jazdy!

Dzień później (w sobotę, 18 kwietnia) przed godziną 18.00 policjanci z ostrowieckiej drogówki na ul. Kilińskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Honda. Za jego kierownicą siedziała 30-letnia mieszkanka gminy Bodzechów. Kobieta przyznała się mundurowym, że wsiadła za kółko swojego pojazdu nie posiadając uprawnień do kierowania. W trakcie wykonywanych czynności stróże prawa wyczuli od kobiety woń alkoholu. Badanie alkomatem wskazało, że 30-latka miała blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Mundurowi przypominają, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this