Znajdź nas na

FAKTY

Rozpoczął się nabór placówek chętnych do szczepienia przeciw COVID-19! Świętokrzyski Oddział NFZ zaprasza zainteresowanych wykonywaniem szczepień!

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Do 11 grudnia 2020 r. Fundusz zbiera elektroniczne deklaracje od placówek medycznych, które chcą przystąpić do programu. Pierwszeństwo mają poradnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przypomina, że w przypadku pytań i wątpliwości zainteresowani programem lekarze, pielęgniarki, personel medyczny mogą skorzystać z jutrzejszego ( środa, 9 grudnia) Dnia Otwartego. Pracownicy świętokrzyskiego oddziału czekać będą w godzinach od 8.00-16.00 w siedzibie Świętokrzyskiego OW NFZ przy ul. Jana Pawła II 9 w Kielcach.

Źródło: NFZ

Rozpoczął się nabór placówek chętnych do szczepienia przeciw COVID-19. Potrwa on do 11 grudnia 2020. Szczegółowe warunki naboru określa Ogłoszenie Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Aby przystąpić do programu, do 11 grudnia 2020 r. należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy (wskazany w ogłoszeniu o naborze) i spełnić wymagania opisane w ogłoszeniu o naborze. W pierwszej kolejności do programu zostaną zakwalifikowane placówki POZ, które mają już umowę z NFZ na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Rozpatrywanie wniosków potrwa do 17 grudnia 2020 r. Placówki, które pozytywnie przejdą kwalifikację, otrzymają elektroniczne potwierdzenie i zostaną dołączone do programu. Znajdą się także na wykazach prowadzonych przez Dyrektorów Oddziałów Wojewódzkich Funduszu przy udziale Wojewodów.

Fundusz nie wyklucza przeprowadzenia dodatkowych naborów, jeśli będzie taka potrzeba. Do programu zakwalifikuje się placówka, która zadeklaruje wykonywanie szczepień przez co najmniej 5 dni w tygodniu przez jeden zespół szczepiący, oraz zdolność do wykonania co najmniej 180 szczepień w tygodniu.  Placówka, która stara się o dołączenie do programu, musi również posiadać zespół wyjazdowy, który będzie szczepił pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą samodzielnie zgłosić się do punktu szczepień. Możliwe jest także zorganizowanie transportu z miejsca pobytu pacjenta do punktu szczepień i z powrotem, gdy stan pacjenta uniemożliwia mu dotarcie do punktu szczepień. Każdy zespół szczepiący musi składać się z: lekarza, pielęgniarki, położnej lub higienistki szkolnej bądź osoby wykonującej inny zawód medyczny, która posiadająca niezbędne uprawnienia i kwalifikacje. O zakwalifikowaniu pacjenta do szczepienia i jego zaszczepienia decyduje lekarz. Każda placówka zakwalifikowana do programu musi ściśle przestrzegać zasad reżimu sanitarnego.

Za każde szczepienie placówki zakwalifikowane do programu otrzymają wynagrodzenie. Obejmie ono szczepienie na miejscu w warunkach ambulatoryjnych, szczepienie w miejscu zamieszkania pacjenta oraz koszty transportu pacjenta domu do punktu szczepień i z powrotem.

Wykonane szczepienie musi być potwierdzone w karcie szczepienia. Fundusz rozliczy szczepienie tylko po zaszczepieniu i wypełnieniu karty szczepienia

– Świętokrzyski OW NFZ udziela zainteresowanym przystąpieniem do Narodowego Programu Szczepień placówkom medycznym wszelkiej pomocy informacyjnej. Od piątku 4 grudnia  –  w wydłużonym czasie pracy od 8.00 do 18.00 oraz w weekend –  pełnione są dyżury telefoniczne. Na pytania podmiotów zainteresowanych wejściem w program szczepień przeciw COVID – 19 nasi konsultanci czekają pod nr telefonów 41 364 62 46 i 41 364 62 49 –  wyjaśnia Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. 

Dodaje, że odpowiadając na potrzeby świadczeniodawców, zwłaszcza tych nie mających umowy z NFZ, a zainteresowanych programem,  w najbliższy wtorek i środę, 8 i 9 grudnia w godz. 8.00 – 16.00 odbędą się  Dni Otwarty. 

– Lekarze, pielęgniarki, personel medyczny zainteresowany przystąpieniem do Narodowego Programu Szczepień mogą osobiście spotkać się z pracownikami ŚwOW NFZ, którzy odpowiedzą na wątpliwości i pytania. Oczywiście zachowujemy bezpieczeństwo sanitarne – DDM: dystans- dezynfekcja-maseczka. Czekamy w godz. 8.00-16.00 w siedzibie głównej ŚwOw NFZ przy ul. Jana Pawła II 9 w Kielcach (parter). Zachęcamy do skorzystania z bezpośrednich konsultacji – zaprasza Beata Szczepanek.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this