Znajdź nas na

FAKTY

Ruszył dodatkowy nabór na mobilne punkty szczepień!

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ ogłosił dodatkowy nabór dla placówek, które stworzyłyby mobilne zespoły wyjazdowe do szczepień pacjentów nie opuszczających – ze względów medycznych – swojego domu.

Źródło: NFZ

Zadaniem tych podmiotów będzie przeprowadzenie szczepień w województwie świętokrzyskim wyłącznie w miejscach zamieszkania/pobytu pacjentów, których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do punktu szczepień i nie mogą oni skorzystać z transportu zapewnionego przez jednostki samorządu terytorialnego na odrębnych zasadach. 

Nowe podmioty będą uzupełnieniem i wsparciem dla już istniejących i pozwolą na dotarcie do każdego pacjenta, nawet w najmniejszej gminie, do której nie zawsze będzie mógł dojechać zespół z punktu stacjonarnego. Szczepienie w domu jest dla pacjenta bezpłatne, natomiast zespołom wyjazdowym za każde szczepienie NFZ zapłaci 141 złotych.

Nabór jest kierowany do placówek medycznych, które nie utworzyły populacyjnych punktów szczepień. Formularze zgłoszeniowe można składać do 3 lutego 2021 roku.

W województwie świętokrzyskim aktualnie funkcjonują 203 punkty szczepień.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this