Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ruszyło laboratorium diagnostyczne w Podzamczu Chęcińskim!

Dziś, poniedziałek (23 marca), ruszyło drugie w województwie świętokrzyskim laboratorium diagnostyczne dedykowane koronawirusowi. Działa w Podzamczu Chęcińskim. Pozwoli okołu dwu/trzykrotnie zwiększyć liczbę wykonywanych dziennie testów

Grafika: naOSTRO.info

– W poniedziałek, 23 marca, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu koło Kielc rozpocznie pobieranie próbek do badań pod kątem obecności koronawirusa – poinformował w ubiegłym tygodniu, podczas zorganizowanej online specjalnej konferencji prasowej, Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. Będzie to drugie w regionie laboratorium, pracujące dla potrzeb pacjentów z województwa świętokrzyskiego. Zarząd Województwa podejmuje działania, by praca RCN-T w tym zakresie mogła być finansowana ze środków Unii Europejskiej.

Dziś już wiadomo, że do Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu będą trafiały próbki pobierane jedynie od mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Finansowanie badań mają zapewnić środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Obecnie Zarząd Województwa pracuje nad jak najszybszym skierowaniem do świętokrzyskich szpitali, ale także do RCN-T, 33 milionów złotych na walkę z zagrożeniem, jakie niesie ze sobą koronawirus.

Jak poinformowała dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego, w najbliższych dniach laboratorium zyska pełną przepustowość. Pozwoli około dwu/trzykrotnie zwiększyć liczbę wykonywanych dziennie testów.

Wyniki badań, podobnie jak w przypadku testów przeprowadzanych w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, będą znane po upływie około 8 godzin, w pierwszych dniach funkcjonowania laboratorium testy mogą jednak potrwać dłużej. Przeprowadzane będą tą samą metodą, co w kieleckiej stacji.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Założyli Stowarzyszenie aby ratować kunowską świątynię przed ruiną! Potrzebują jednak wsparcia finansowego! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Bałtów! Nie żyje jeden z pasażerów! Dwie osoby w szpitalu!

FAKTY

Wypadek na Żabiej! Dwie osoby w szpitalu! Uwaga na utrudnienia w ruchu!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie! Cztery zakażenia, dwa nowe ozdrowienia!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this