Znajdź nas na

FAKTY

Spada liczba zakażonych koronawirusem w Polsce! Świętokrzyskie: 13 nowych zakażeń, 2 ozdrowienia!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To mieszkańcy powiatów: starachowickiego, buskiego i kieleckiego. Na terenie naszego województwa potwierdzono także dwa ozdrowienia w powiecie koneckim. Minionej doby w Polsce odnotowano 502 zakażenia koronawirusem. Zmarło 6 zakażonych osób.

Zdjęcie ilustracyjne

O 502 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (niedziela, 13 września) Ministerstwo Zdrowia. Zakażone osoby pochodzą z województw: mazowieckiego (85), wielkopolskiego (73), małopolskiego (66), pomorskiego (55), śląskiego (53), podkarpackiego (33), lubelskiego (26), kujawsko-pomorskiego (21), łódzkiego (18), podlaskiego (17), dolnośląskiego (16), świętokrzyskiego (13), warmińsko-mazurskiego (13), lubuskiego (6), opolskiego (5), zachodniopomorskiego (2).

Minionej doby zmarło 6 zakażonych osób. Najmłodsza z nich miała 54-lata.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – wyjaśnia Marzena Chodakowska z Biura Prasowego Wojewody Świętokrzyskiego. 

To: 57-letnia kobieta z powiatu starachowickiego, 62-letnia kobieta z powiatu buskiego, 63-letnia kobieta z powiatu starachowickiego, 76-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego, 65-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego, 85-letnia kobieta z powiatu kieleckiego, 52-letnia kobieta z powiatu kieleckiego, 72-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego, 28-letnia kobieta z powiatu kieleckiego, 50-letnia kobieta z powiatu starachowickiego, 44-letnia kobieta z powiatu kieleckiego, 82-letnia kobieta z powiatu kieleckiego, 24-letnia kobieta z powiatu kieleckiego. 

Ponadto na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 2 ozdrowienia w powiecie koneckim.

 W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 1635 zachorowań na COVID-19, w tym 53 zgony oraz 1199 ozdrowień.

Obecnie: 44 osoby są hospitalizowane, 1372 osoby są poddane kwarantannie, 42 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this