Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Sprawa „połączenia” PSP 1 i PG 1 wróci na najbliższej sesji rady miejskiej!

Jak bumerang wraca projekt uchwały intencyjnej o zamiarach połączenia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ostrowcu Św. Tym razem trafi na nią nie z powodu sprzeciwu rodziców, a błędu formalnego, jakiego dopatrzyło się Kuratorium Oświaty w Kielcach.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Błąd niewielki, ale jak podkreśla Kuratorium, trzeba go poprawić.

W uchwale numer VII/1/2019 Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego z dnia 23 stycznia 2019 roku w sprawie zamiaru zmiany siedziby Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, ul Trzeciaków 35, pojawił się błąd co do daty. W poprawionej wersji czytamy o 31 sierpnia 2019 … w poprzedniej wersji uchwały, mowa była bowiem o 1 września.

Jak podkreśla projektodawca, zmiana przedmiotowej uchwały ma charakter formalny i nie wpływa na wyrażony w niej zamiar zmiany siedziby Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Św.

Świętokrzyski Kurator Oświaty zwrócił także uwagę, że przeniesienie części miejsca zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych PSP nr 1 do budynku przy ulicy Henryka Sienkiewicza 67B, powinno dotyczyć klas V, VI, VII i VIII. W PSP nr 1 pozostałyby oddziały przedszkolne i klasy I-IV. Dotychczas zakładano, że do budynku po byłym gimnazjum na Sienkiewicza 67B trafią dzieci od VI klasy.

Źródło: UM Ostrowiec Świętokrzyski

Jak udało się nam ustalić, Kuratorium Oświaty w Kielcach zapoznało się z uchwałą intencyjną Rady Miasta Ostrowca Św., a w minionym tygodniu odbyło się także spotkanie z udziałem Kuratora Oświaty, naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Ostrowcu Świętokrzyskim i jednego z wiceprezydentów. Kurator zapoznał się także z opinią radnych miejskich, którzy za przedstawioną podczas styczniowej sesji uchwałą, pomimo wątpliwości kilku radnych, głosowali jednak jednomyślnie.

Nie udało się nam natomiast ustalić jaka będzie decyzja Kuratora. Opiniować uchwałę kuratorium będzie mogło bowiem dopiero wtedy, gdy trafi do nich w poprawionej wersji. Jak zapewniała nas jedna z pracownic kieleckiego kuratorium, zapoznano się z głosami zarówno jednej, jak i drugiej strony, a kuratorium tak ważnych kwestii nigdy nie podejmuje „zza biurka”. Od wpłynięcia uchwały w sprawie przekształcenia szkoły, do czasu podjęcia decyzji – kuratorium ma 30 dni. Natomiast projektodawca uchwały, w tym wypadku miasto, po jej podjęciu do końca lutego musi zawiadomić i poinformować o tym wszystkich rodziców.
Zgodnie z art. 63 ustawy o systemie oświaty końcem roku szkolnego jest bowiem w szkole publicznej dzień 31 sierpnia. Ustawodawca wyraźnie zaznaczył, że musi to nastąpić z 6 miesięcznym wyprzedzeniem bez względu na to jaką kurator podejmie decyzję.

Poprawiona uchwała zostanie przedstawiona podczas przyszłotygodniowej sesji Rady Miasta Ostrowca Św., którą zaplanowano na 21 lutego, na godzinę 15.00.

O pomyśle połączenia szkół pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this