Znajdź nas na

FAKTY

Starachowice: Stadion miejski zostanie przebudowany!

Stadion miejski przy ul. Szkolnej w Starachowicach zostanie przebudowany. Samorząd pozyskał na ten cel 20 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych. Jesteśmy przygotowani do ogłoszenia przetargu – poinformował w czwartek prezydent miasta Marek Materek.

Źródło: FB Marek Materek

Prezydent podkreślił, że na modernizację stadionu czekało wielu kibiców oraz przedstawicieli klubów sportowych.

„Ogłaszamy przetarg na przebudowę i modernizację Stadionu miejskiego. Dzieje się tak za sprawą 20-milionowej dotacji, którą pozyskaliśmy w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Gmina Starachowice zakończyła przygotowania dotyczące dokumentacji projektowej oraz kosztorysowej, co umożliwi ogłoszenie przetargu na wybranie wykonawcy tych prac” – przekazał w czwartek Materek.

Zaplanowano budowę czterech trybun, dwie z nich będą zadaszone. Największa będzie mogła pomieścić blisko 1,6 tys. kibiców. Przewidziano również budowę sektora dla kibiców niepełnosprawnych i ich opiekunów. Zaprojektowano miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Widowiska sportowe z trybun będzie mogło oglądać łącznie ok. 2 tys. osób.

Marek Materek prezydent Starachowic, lider i pomysłodawca Ruchu Marka Materka
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ponadto przygotowane zostaną kontenery sanitarne, powstanie również specjalne miejsce dla sędziów zawodów lekkoatletycznych, VIP-ów oraz komentatorów zawodów piłkarskich. Do każdego z modułów będą prowadziły osobne wejścia zewnętrzne.

Inwestor wybrany w przetargu będzie miał za zadanie rozebrać istniejącą nawierzchnię bieżni lekkoatletycznej. W jej miejsce zostanie wykonana nowa sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów. Powstaną również skocznie i rzutnie.

„Nasi lekkoatleci osiągają sukcesy, przywożąc kolejne medale z najważniejszych zawodów mistrzowskich. Sięgają po laury, mimo że mieli trudne warunki do trenowania tej dyscypliny. Dlatego w szczególności patrząc na ich rozwój, cieszę się, że uzyskane dofinansowanie pozwoli na realizację tego zadania” – dodał prezydent Starachowic.

Zaplanowano również budowę rozgrzewkowej rzutni do pchnięcia kulą oraz rozgrzewkowej bieżni. W ramach zaprezentowanego projektu przewidziano zachowana istniejącej wewnątrz bieżni murawy boiska piłkarskiego.

W kompleksie sportowym przy ul. Szkolnej w Starachowicach utworzono dotychczas pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Kończą się również prace związane z budową zaplecza sportowego. (PAP)

autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this