Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Starostwo stara się o 24 tysiące!

O 24 tysiące złotych dofinansowania stara się Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim wspólnie z Zespołem Szkół nr 1. Dzięki dofinansowaniu placówka chce zorganizować zajęcia pozalekcyjne, a także zakupić pomoce dydaktyczne i sprzęt niezbędny do szkoleń.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wniosek ma być realizowany w ramach „Programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Szacuje się, że jeśli placówka otrzyma dofinansowanie, weźmie w nim udział ok. 100-150 uczniów.

W ramach projektu „Zanim będzie za późno – uczymy udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym nad wodą i w górach” placówka chce zorganizować zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas pierwszych, które poprowadzone będą przez Grupę Ratowniczą „Ekonomik”.

– Ponieważ organem prowadzącym dla naszej szkoły jest Starostwo Powiatowe, dlatego też postanowiliśmy za jego pośrednictwem ubiegać się o dofinansowanie – powiedziała nam w rozmowie telefonicznej Agnieszka Kutera, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, będą połączone z prezentacją multimedialną na temat zagrożeń oraz odpowiedzialnych, jak również bezpiecznych zachowań nad wodą i w górach.

Zajęcia mają być prowadzone przez dwa zespoły Grupy Ratowniczej „Ekonomik” oraz nauczycieli-opiekunów merytorycznych w dwóch salach jednocześnie, po dwie godziny lekcyjne.

Dla najbardziej aktywnych uczestników zaplanowany jest wyjazd edukacyjny do ośrodka wypoczynkowego w górach. Tam będą mogli sprawdzić nabyte umiejętności podczas pozorowanych urazów.

Dofinansowanie ma zostać przeznaczone również na zakup pomocy i sprzętu potrzebnego do szkolenia. Zespół Szkół Nr 1 chce pozyskać: laptop, rzutnik wraz z ekranem i głośnikami, defibrylator szkoleniowy, materiały i środki opatrunkowe, zestaw do pozoracji ran i urazów. Zakupione będą również filmy tematycznie związane z zagadnieniami udzielania pierwszej pomocy.

Projekt ma na celu pogłębienie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań i umiejętności udzielania pierwszej pomocy, ze szczególnym naciskiem na szybki ratunek tonącym i poszkodowanym w wyniku urazów podczas pobytu w górach. Przedsięwzięcie ma być realizowany od maja do grudnia bieżącego roku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this