Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyscy mundurowi podsumowali wielkanocny weekend!

33 kierujących pod wpływem alkoholu, 24 zatrzymane prawa jazdy, 7 wypadków, w których rannych zostało 7 osób – to bilans wielkanocnego weekendu na świętokrzyskich drogach.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski

Za nami długi weekend związany z okresem Świąt Wielkanocnych. Funkcjonariusze ruchu drogowego z województwa świętokrzyskiego dbali o to, aby na drogach naszego regionu było bezpiecznie. Nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie województwa świętokrzyskiego czuwało łącznie blisko 552 policjantów. Ich wzmożone działania doprowadziły do wyeliminowania 33 kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Policjanci w trakcie trwających świąt zatrzymali 24 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Podczas ostatnich czterech dni doszło do 7 wypadków, w których nikt nie zginął, a rannych zostało 7 osób.     

Mundurowi w trakcie kontroli drogowych, zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze sprawdzali także stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Do dbania o bezpieczeństwo na drogach wykorzystany został również policyjny dron.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this