Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Świętokrzyscy strażacy będą mieć nowe samochody ratowniczo-gaśnicze!

300 tys. zł trafi do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik i przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś podpisali dziś umowę ze Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach nadbryg. Krzysztofem Cioskiem na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Od lewej: Świętokrzyski Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach nadbryg. Krzysztof Ciosek, marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik oraz Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Kwota ta uzupełni środki potrzebne do zakupu 9 specjalistycznych samochodów ratowniczych, które otrzymają świętokrzyscy strażacy. Samochody po pewnym okresie użytkowania (8 – 10 lat) będą trafiały do OSP – mówił marszałek Andrzej Bętkowski, który dodał, że do tej pory z tegorocznego budżetu województwa na wsparcie straży przeznaczono blisko 1,2 mln zł.

Zakup 9 pojazdów za 9 261 900 tys. zł sfinansowany będzie ze środków Komendanta Głównego PSP, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorządów gminnych i powiatowych oraz budżetu Wojewody Świętokrzyskiego. Jednak pomimo tak szerokiego wsparcia i zaangażowania finansowego wielu instytucji, brakowało pieniędzy na zabezpieczenie pełnej kwoty do zrealizowania w całości założonego celu.

O wsparciu finansowym świętokrzyskich strażaków mówi marszałek Andrzej Bętkowski

– Finansujemy sprzęt, który trafi do służb najwyższego zaufania społecznego. To wsparcie ze strony samorządów będzie płynąć do strażaków, bo celem jest bezpieczeństwo mieszkańców – dodał przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, który razem z wicemarszałek Renatą Janik podziękowali strażakom za wielką pomoc w okresie pandemii, podczas przybycia do Polski uchodźców z Ukrainy oraz za wiele innych działań na rzecz obywateli.

O zakupie pojazdów mówi nadbrygadier Krzysztof Ciosek, Świętokrzyskiemu Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

Pojazdy wycofane z Państwowej Straży Pożarnej zostaną przekazane do Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa świętokrzyskiego. W ten sposób w latach 2018-2021 do jednostek OSP zastało przekazane 49 pojazdów, w tym 20 samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalnych o łącznej wartości 5 275 tys. złotych, co w znaczący sposób pozwoliło ograniczyć wydatkowanie środków oraz zwiększyło bezpieczeństwo pożarowe w samorządach gminnych. W bieżącym roku planowane jest przekazanie do jednostek OSP z terenu województwa świętokrzyskiego 10 pojazdów ratowniczo-gaśniczych , których szacunkowa wartość wynosi 2 mln zł.

Od lewej: Świętokrzyski Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach nadbryg. Krzysztof Ciosek, marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik oraz Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this