Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Świętokrzyski PiS zdystansował konkurencję! Magdalena Zieleń: Byłoby fantastycznie, gdyby Ostrowiec Św. miał dwóch posłów!

Jeśli potwierdzą się wyniki najnowszych sondaży ostrowieckie Prawo i Sprawiedliwość będzie mogło pochwalić się dwoma posłami. Do Andrzeja Kryja, dołączy bowiem Magdalena Zieleń, aktualna radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Z najnowszych nieoficjalnych informacji wynika także, że przewaga jaką nad swoją kontrkandydatką do Senatu ma Jarosław Rusiecki pozwoli mu na utrzymanie mandatu senatora. – Widać, że swoim programem Prawo i Sprawiedliwość trafiło do wszystkich Polaków, również w powiecie ostrowieckim – mówił wczoraj podczas wieczoru wyborczego ostrowieckiego Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Duda, przewodniczący struktur PiS w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ze zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości cieszy się Jarosław Rusiecki, senator RP. Przed podaniem oficjalnych wyników wyborów do Senatu nie chce jednak dzielić skóry na niedźwiedziu.

– Jest to nasz ogromny sukces, poparty ciężką pracą i dobrym programem. Będziemy dokładać starań, żeby przez najbliższe cztery lata realizować go z całą stanowczością w całej kadencji. Poczekajmy na wyników wyborów do Senatu. Ten sondaż może pójść w różnych kierunkach, ja jednak ze spokojem patrzę w przyszłość – podsumował wczoraj Jarosław Rusiecki, Senator RP.

Dane z 71,89 proc. obwodowych komisji wyborczych z całego kraju pokazują, że przewaga Prawa i Sprawiedliwości wzrosła w stosunku do wczorajszych wieczornych sondaży. Kandydaci PiS zdobyli 45,81 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska – 25,46 proc., Lewica – 11,90, PSL Koalicja Polska – 8,96, Konfederacja 6,71.

Według danych z 84,01 proc. obwodowych komisji wyborczych w województwie świętokrzyskim z miażdżącą przewagą prowadzi PiS z wynikiem 56,87 proc., Koalicja Obywatelska – 15,35, PSL KP – 10,31, Lewica – 9,22, Konfederacja – 5,21.

– Widać, że swoim programem Prawo i Sprawiedliwość trafiło do wszystkich Polaków, również w powiecie ostrowieckim, mimo hejtu, który mamy cały czas ze strony pana Górczyńskiego, jednak ludzie wierzą w Prawo i Sprawiedliwość, widzą, że robimy wszystko dla ich dobra i ten wynik wyborczy, który teraz pokazują sondaże, że najprawdopodobniej mamy dwóch posłów z Ostrowca Św.: panią Magdalene Zieleń, radną Sejmiku, która nie była jeszcze posłem i pana posła Andrzeja Kryja, to potwierdza. Jeżeli ta informacja się potwierdzi już oficjalnie, będzie to olbrzymi sukces ostrowieckiego Prawa i Sprawiedliwości. Jestem dumny, że mogę temu Prawu i Sprawiedliwości w naszym powiecie przewodniczyć i chciałbym, żeby wszystkie inicjatywy, wszystkie rzeczy strategiczne, które wymyślam wraz z Zarządem dobrze nam wychodziły – podsumował Zbigniew Duda, przewodniczący struktur PiS w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przyznał także, że wynik, jaki osiągnęło Prawo i Sprawiedliwość doda im skrzydeł.

– Uświadomi też hejterom, że nie tędy droga, że droga nie polega na konfliktach i ciągłych donosach do prokuratury. Ludzie to widzą i myślę, że to jaki wynik osiągnęło Prawo i Sprawiedliwość pokazuje, że trzeba działać dla ludzi, a nie przeszkadzać – dodał.

Z korzystnych wyników sondażowych zadowolona jest Magdalena Zieleń.

– Jestem bardzo zaskoczona, aczkolwiek bardzo mile zaskoczona. Cieszę się też z tych pierwszych sondażowych wyników. Byłoby fantastycznie, gdyby Ostrowiec Świętokrzyski miał dwóch posłów. Na pewno doświadczenie w samorządzie mam ogromne. Jestem człowiekiem pracy. Jedni mówią, że lubią pracować, ja lubię pracować, nie mówić. Na pewno Ostrowiec Świętokrzyski jest dla mnie najważniejszy. Jeśli się sondaże potwierdzą, to nasze miasto i powiat tylko na tym skorzystają. Rzeczywiście spotkania z mieszkańcami były bardzo budujące. Poczekajmy jednak na ostateczne wyniki – mówiła tuż po ogłoszeniu wczorajszych wyników sondażowych Magdalena Zieleń.

O wynikach będziemy informować na bieżąco.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this