Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: Przekroczony stan alarmowy na Czarnej w Januszewicach!

Przekroczony został stan alarmowy na rzece Czarnej w Januszewicach (Świętokrzyskie). Powyżej stanu ostrzegawczego utrzymuje się poziom wody na Nidzie w Pińczowie. Ale na razie nie ma zagrożenia powodziowego.

Wysoki stan wody. Zdjęcie ilustracyjne

Aktualny poziom wody na Czarnej w Januszewicach wynosi 402 cm i o 2 cm przekracza stan alarmowy. „Wójt gminy Kluczewsko w powiecie włoszczowskim wyznaczył osobę, która od piątku systematycznie monitoruje sytuację. Są przygotowani do odpowiednich działań, gdyby stan wody się podniósł” – powiedział PAP Arkadiusz Białacki dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dodał, że aktualnie nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców.

„Rzeka wylała się na łąkach. W trzech miejscowościach zalanych jest około 20 ha łąk. Jest to jednak bardzo daleko od budynków gospodarczych, dlatego aktualnie ten stan nie zagraża ani ludziom, ani zwierzętom hodowlanym” – podkreślił Białacki.

Na rzece Nidzie w Pińczowie aktualny poziom wody wynosi 276 cm i o 26 cm przekracza stan ostrzegawczy. Do stanu alarmowego brakuje 24 cm. „Także w tym przypadku nie ma zagrożenia powodziowego. Stan wody od trzech dni utrzymuje się na mniej więcej tym samym poziomie” – zaznaczył Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. (PAP)

autor: Janusz Majewski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this