Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: trzyosobowa rodzina, w tym dziecko, zatruła się czadem!

Trzyosobowa rodzina zatruła się w czadem w miejscowości Mąchocice Kapitulne (Świętokrzyskie). Rodzice i ośmioletnie dziecko trafili do szpitala.

Hurko (powiat przemyski), 14.12.2021. Samochód straży pożarnej w Hurku k. Przemyśla, 14 bm. podczas akcji wydobycia fragmentu austriackiego mostu pontonowego z rzeki San. Jest to prawdopodobnie jedyny zachowany taki element z czasów pierwszej wojny światowej z okresu walk o Twierdzę Przemyśl. Organizatorami akcji byli Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl, Stowarzyszenie Dwóch Wojen oraz Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej. Pomagali strażacy. (dd/dw) PAP/Darek Delmanowicz

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem w Mąchocicach Kapitulnych w powiecie kieleckim. W budynku jednorodzinnym doszło tam do zatrucia czadem. „Kiedy strażacy przybyli na miejsce, rodzice i ich dziecko byli już badani przez załogę karetki pogotowia. Budynek był ogrzewany piecem typu koza. Pomieszczenia zostały już wcześniej przewietrzone, ale i tak nasze urządzenia pomiarowe wykazały śladowe ilości tlenku węgla. Niewykluczone więc, że to stężenie było wcześniej znacznie większe” – powiedział PAP st. kpt. Marcin Bajur z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

42-letni mężczyzna, 29-letnia kobieta i ich ośmioletnie dziecko trafili do szpitala. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this