Znajdź nas na

FAKTY

Synoptyk IMGW: w niedzielę silne wiatry nad całym krajem!

W niedzielę nad Polską z zachodu na wschód przemieszczać się będą masy wilgotnego powietrza. Jak powiedział PAP Michał Jaworski, opadom śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu towarzyszyć będzie silny wiatr.

Żołynia, 26.01.2021. Uszkodzona linia wysokiego napięcia w okolicy miejscowości Żołynia, 26. bm. Około 16 tys. gospodarstw na Podkarpaciu jest dziś rano pozbawionych prądu. Powodem jest ciężki, mokry śnieg zrywający linie energetyczne. (dd/dw) PAP/Darek Delmanowicz

Jak powiedział PAP Michał Jaworski, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę pogodę nad Polską kształtować będzie rozległy niż. Dla całego kraju IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem, który zacznie słabnąć w ciągu dnia. Najdłużej wietrzna pogoda utrzyma się na wschodnich krańcach Polski.

„W niedzielę zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami na zachodzie kraju. Spodziewane są przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od jednego stopnia Celsjusza na krańcach wschodnich, 3-4 stopni w dzielnicach centralnych do 7 stopni na krańcach zachodnich Polski” – powiedział Jaworski.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w zachodniej połowie kraju obejmującej województwo zachodniopomorskie, wielkopolskie, lubuskie i dolnośląskie zachmurzenie będzie duże i umiarkowane ale bez opadów. We wschodniej części Polski zachmurzenie będzie duże, z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura spadnie do minus 4 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, od minus 1 do zera w centrum do plus jednego stopni na północnym zachodzie i Wybrzeżu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. (PAP)

masz/ agz/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this