Znajdź nas na

PO GODZINACH

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli! Wieczór wigilijny, kolędowanie i wspólne ubieranie choinki!

Wygląda na to, że 17 grudnia na Osiedlu Ogrody będzie dniem innym od wszystkich. Tego dnia Centrum Rozwoju Regionalnego „Edu-Bałt”, Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”, Rada Osiedla Ogrody i Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zapraszają bowiem na „Magię wieczoru wigilijnego”. Będzie czas na podzielenie się opłatkiem, wspólną modlitwę, śpiewanie kolęd, ubieranie i rozświetlenie choinki. – Myślę, że nie ma piękniejszych świąt, niż Święta Bożego Narodzenia, to jest doskonała okazja, właśnie do tego, żeby podzielić się tym wszystkim co mamy z innymi ludźmi – wyjaśnia Magdalena Wójtowicz, animator lokalny, koordynator projektu „Babki z Krzemienia”.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O tym, że Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, nikomu, kto je obchodzi tłumaczyć nie trzeba. To też chwila, kiedy ze szczególną troską spoglądamy na drugiego człowieka, chętniej dzielimy się z innymi, udowadniając, że szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli. Tym bardziej warto spotykać się ze sobą, uczestniczyć we wspólnych inicjatywach. A do takiego wspólnego kolędowania przy choince mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego zaprasza Magdalena Wójtowicz.

– Fundacja Centrum Rozwoju Regionalnego „Edu-Bałt” w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania „Krzemienny Krąg” pragnie serdecznie zaprosić, mieszkańców osiedla Ogrody, ale nie tylko, ponieważ jest to inicjatywa, podczas której mile widziani są wszyscy mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego na wydarzenie pod nazwą „Magia wieczoru wigilijnego”. Myślę, że nie ma piękniejszych świąt, niż Święta Bożego Narodzenia, to jest doskonała okazja, właśnie do tego, żeby podzielić się tym wszystkim co mamy, tym dobrem, z innymi ludźmi. Dlatego to wydarzenie jest tak bardzo ważne – wyjaśnia Magdalena Wójtowicz.

Magdalena Wójtowicz, koordynator projektu „Babki z Krzemienia”
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomina, że Fundacja „Edu-Bałt” prowadzi projekt finansowany z funduszu inicjatyw obywatelskich – „Babki z Krzemienia”.

– Tak naprawdę to było naszym celem, żeby to wydarzenie zorganizować właśnie w ramach tego projektu, którego uczestniczki, seniorki z Kół Gospodyń Wiejskich, mają za zadanie pokazać się szerszemu kręgowi odbiorców z opowiadania. W ramach warsztatów będą uczyły się takiego fajnego sposobu opowiadania jakim jest storytelling. Tym będą się chciały podzielić z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego. To wydarzenie jest bardzo fajną inicjatywą z racji tego, że wraz z mieszkańcami, z partnerami, którym serdecznie dziękuję, ponieważ gdyby nie włączyli się oni w nasze wydarzenie na pewno byłoby ono o wiele uboższe. Dlatego bardzo dziękuje wszystkim, przede wszystkim właścicielowi Primo Pizzy, za to, że zaangażował się w nasze działania i bardzo nam pomaga. Dziękuję także wszystkim innym instytucjom, które również zechciały się włączyć w nasze działania – mówiła Magdalena Wójtowicz.

Podkreśla, że „Magia wieczoru wigilijnego” stanie się wydarzeniem z uniwersalnym przekazem, że można i warto wspólnie działać na rzecz lokalnej społeczności. A na mieszkańców 17 grudnia czekać będzie wiele atrakcji. Nie zabraknie ubierania choinek, znajdujących się przed pawilonem handlowym na Osiedlu Ogrody 28. Oczywiście przy pomocy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wspólnie z mieszkańcami partnerzy projektu rozświetlą także choinkę. Będzie czas na wspólna modlitwę, podzielenie się opłatkiem i kolędowanie. Wystąpią także dzieci z przedszkoli i reprezentantki Kół Gospodyń Wiejskich.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Myślę, że będzie to naprawdę fajna inicjatywa, która pobudzi do działania o wiele szersze grono naszych mieszkańców – podsumowuje Magdalena Wójtowicz i zachęca do przynoszenia ozdób choinkowych, które zawisną na świątecznym drzewku.

– OTBS jest gospodarzem tego terenu. Cieszymy się, że to właśnie tutaj odbędzie się to wydarzenie – rozświetlenie choinki, wspólne świętowanie. Jest nam bardzo miło, że z inicjatywy Krzemiennego Kręgu odbędzie się taka impreza. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, nie tylko mieszkańców osiedla Ogrody, ale i całego miasta. Jest to impreza dla wszystkich, wszyscy cieszmy się świętami – na wydarzenie zapraszała Małgorzata Kostrzewa, prezes OTBS-u.

Zadowolona z inicjatywy jest także Hanna Wasik, przewodnicząca Rady Osiedla Ogrody zapewniała, że wraz z radą osiedla włączają się w świąteczną akcję cały sercem, proponując mieszkańcom i przybyłym na wydarzenie gościom słodki poczęstunek.

– Będziemy chcieli wystąpić w przebraniach Mikołajów lub Śnieżynek, żeby zadbać o dobrą zabawę dla najmłodszych uczestników imprezy – mówiła Hanna Wasik.

Magia wieczoru wigilijnego to także okazja do wzięcia udziału w akcji charytatywnej, którą prowadziła będzie Fundacja „Bo w Nas jest moc” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Będziemy zbierać środki dla malej Eryczki, 17-miesięcznej dziewczynki z naszego miasta, która urodziła się z bardzo rzadką chorobą, wadą nóżki – hemimelią strzałkową. Choroba sprawia, że dziewczynka ma skróconą nóżkę, brak kości strzałkowej, zdeformowaną kość piszczelową i stópkę. Bardzo serdecznie zachęcamy mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i Osiedla Ogrody do udziału w tej inicjatywie i włączenia się do zbiórki charytatywnej – zachęcała Justyna Marynowska z Fundacji „Bo w Nas jest moc”.

Na świąteczny barszcz, a także warsztaty, zorganizowane przez pracowników Fikolandu w restauracji Primo Pizza zaprasza natomiast Paweł Kaczmarczyk, właściciel Primo Pizzy. Nie zabraknie także innych tradycyjnych potraw świątecznych, które przygotują członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, biorących udział w projekcie „Babki z Krzemienia”.

Wydarzenie odbędzie się 17 grudnia o godzinie 14.00 przed pawilonem usługowo-handlowym na Osiedlu Ogrody 28.

1 Comment

1 Comment

  1. Felice123

    5 grudnia, 2019 at 07:53

    Kochane ” babki z krzemienia”… inicjatywa słuszna, ale, czy koniecznie musimy „małpować” bezmyślnie po poganach? To tak a’ propos ” MAGII wieczoru wiligijnego”. Przypominam, że gdy słowa tracą sens, my tracimy wolność.
    I tu: magia tyle ma wspólnego z wydarzeniami obchodzonymi na pamiątkę narodzenia Pana naszego Jezusa Chrystusa, co biblijny Szymon Mag z apostołami. Warto o tym pamiętać na przyszłość.
    Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this