Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Szkoła przyjazna dla każdego dziecka! PSP nr 1 zaprasza na dzień otwarty!

Już we wtorek, 5 marca, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, przy ulicy Trzeciaków 35 w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaprasza na Dzień Otwarty rodziców wraz z ich pociechami z rocznika 2012 i 2013. Zaplanowano wiele atrakcji, będzie też czas na rozmowę z dyrekcją szkoły i nauczycielami.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Tego dnia otworzymy różnego rodzaju sale. Będziemy w nich prezentować ciekawe doświadczenia, będą też zabawy z dziećmi. W klasach młodszych – różnego rodzaju zabawy z tablicami interaktywnymi. W klasach starszych – różnego rodzaju doświadczenia fizyczne i chemiczne, a także gry i zabawy sportowe. Nie zapominamy także o tym, czym szczyci się nasza szkoła, czyli o edukacji przez szachy – tłumaczy Paweł Pietrzykowski, wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

O misji szkoły przypomina Magdalena Skręt, wicedyrektor PSP nr 1, która odpowiedzialna jest za kształcenie zintegrowane w klasach I-III.

– Misją szkoły jest edukacja i wychowanie dziecka w atmosferze wzajemnego szacunku, akceptacji i zaufania, zdolnego do twórczego myślenia we współpracy ze środowiskiem rodzinnym – mówi Magdalena Skręt.

Szkoła dba o to, aby zajęcia zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów, były atrakcyjne i przyciągały ich uwagę.

– Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 jest szkołą, w której uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności, sprawnie wykorzystuje je w praktyce, rozwija się na miarę swoich możliwości, potrafi dokonywać właściwych wyborów teraz i w przyszłości, dobrze radzi sobie w każdej sytuacji i czuje się bezpiecznie, ma możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych zajęciach pozalekcyjnych, rozwijając swoje zainteresowania i uzdolnienia, preferuje zdrowy styl życia, dba o środowisko w którym żyje, godnie reprezentuje rodzinę, szkołę, ojczyznę – wylicza Paweł Pietrzykowski.

Podkreśla też, że w wychowanie i naukę uczniów zaangażowani są nauczyciele, którzy dbają o prawidłowy rozwój swoich podopiecznych, a także pozostają w stałym kontakcie z nauczycielami. Ostrowiecka „Jedynka” ma do zaoferowania wiele atrakcji.

– Chociażby pod kątem edukacji przez szachy, gier, różnego rodzaju pracowni multimedialnych, pracowni przedmiotowych, biologicznych, informatycznych, całego zaplecza sportowego, całej bazy sportowej i różnego rodzaju zajęć dla klas młodszych – tłumaczy Magdalena Skręt.

Jak podkreśla wicedyrektor dzieci na zajęciach w PSP 1 na nudę nie narzekają. Przykładów nie trzeba szukać daleko, 6 lutego w szkole odbył się „Koncert Zimowy”. Tego typu imprezy już na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych uroczystości w PSP nr 1. W tym roku hasłem przewodnim był karnawał. Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie należący do chóru szkolnego pod kierunkiem Renaty Domagały, Zespół wokalny „Wiolinki”, który trenuje pod okiem dyrektor Jadwigi Dadii, formacje taneczne Agnieszki Kochańskiej i Anny Bochenek, recytatorzy z grupy Anny Lewińskiej i Beaty Gajewskiej. Natomiast 19 lutego dzieci z grupy 0a swój dzień pracy rozpoczęły od wizyty w ciastkarni – piekarni „Skalski” mieszczącej się przy ulicy Kilińskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Razem z wychowawczynią, Elwirą Jasiak poznały sposób produkcji chleba, ciast i ciasteczek.

Uczniowie szkoły odnoszą liczne sukcesy zarówno na polu literackim, recytatorskim, muzycznym, czy sportowym, świadczą o tym chociażby wyróżnienie zdobyte w styczniu przez dwie uczennice: Maję Zając z klasy 4a i Aleksandrę Szczepaniak z klasy 4d w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego, pt. „Wiersz o Babci i Dziadku”.

Dni otwarte rozpoczną się we wtorek, 5 marca, o godzinie 16.00. Potrwają do godziny 18.00. W programie przewidziane jest także zwiedzanie szkoły.

– Warto postawić na nasza szkołę, ponieważ jest przyjazna uczniom i ich rodzicom – Paweł Pietrzykowski.

Źródło: PSP nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this