Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Szkolili strażaków-ochotników!

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim przez ostatnie cztery tygodnie szkolili swoich kolegów z jednostek ochotniczych m.in.: jak organizować akcje ratowniczo-gaśnicze. 21 strażaków-ochotników pomyślnie ukończyło kurs.

fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

5 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wOstrowcu Św. odbył się egzamin, stanowiący zwieńczenie czterotygodniowego szkolenia podstawowego strażaków-ratowników z ochotniczej straży pożarnej.

Do egzaminu, składającego się z części teoretycznej oraz praktycznej przystąpiło 21 strażaków-ochotników. Ukończenie szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP jest jednym z najważniejszych warunków uprawniających do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wszyscy uczestnicy szkolenia poznali podstawowe zasady ochrony przeciwpożarowej i ochrony ludności. Ponadto druhowie wzbogacili swoją wiedzę o zagadnienia związane z taktyką gaszenia pożarów, organizacją akcji ratowniczo-gaśniczych, a także zapoznali się i ćwiczyli ze sprzętem ratowniczym.

W zakresie szkolenia znalazły się także elementy musztry i służby wewnętrznej. Wszystkie zajęcia składały się z części teoretycznej i praktycznej, które poprzedzone były szkoleniem z zakresu BHP. Zajęcia podczas szkolenia prowadzili strażacy z KP PSP w Ostrowcu Św.
Strażacy z KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim gratulują ukończenia kursu wszystkim nowym ratownikom!

fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this