Znajdź nas na

FAKTY

Ta sprawa wstrząsnęła mieszkańcami Ostrowca Św.! Ksiądz Józef G. stanie przed sądem!

Ta sprawa wstrząsnęła mieszkańcami Ostrowca Św., a przede wszystkim wiernymi z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Św., gdzie jeszcze do niedawna ksiądz Józef G. był proboszczem. We wrześniu kapłanowi przedstawiono zarzut dopuszczenia się wobec małoletniego, poniżej 15 roku życia innej czynności seksualnej, a także bezprawnego wpływania na pokrzywdzonego, celem wywarcia na nim określonego wpływu, zmierzającego do złożenia korzystnych dla podejrzanego zeznań. Jak poinformował nas Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, postępowanie już się zakończyło, a akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu!

Zdjęcie ilustracyjne

Ksiądz Józef G., do niedawna proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Św. – stanie przed sądem. Taką informację przekazał nam Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

– Postępowanie się zakończyło. Został postawiony akt oskarżenia w tej sprawie. Sprawa znajduje się aktualnie na etapie postępowania sądowego. Wobec księdza została także przedłużony tymczasowy areszt  na dalsze trzy miesiące. Czekamy na wyznaczenie pierwszego terminu rozprawy, która odbędzie się już po nowym roku – wyjaśnia Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. 

Przypomnijmy, że 15 września 2020 roku na polecenie Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu zatrzymano księdza Józefa G. Podejrzanemu przedstawiony został zarzut związany z molestowaniem seksualnym małoletniego poniżej 15 roku życia, jak również zarzut dotyczący bezprawnego wpływania na pokrzywdzonego, celem wywarcia na nim określonego wpływu, zmierzającego do złożenia korzystnych dla podejrzanego zeznań. 

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył obszerne wyjaśnienia, które są sprzeczne z zebranym w sprawie materiałem dowodowym. 

17 września 2020 Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu na wniosek tutejszej prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 

18 września Kuria Diecezjalna w Sandomierzu wydała oświadczenie, w którym przepraszała za zło pedofilii Pokrzywdzonych i wspólnotę Kościoła.

– (…) jesteśmy blisko duszpasterzy i wiernych parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu, gdzie miało dojść do przestępstwa w latach 2005 – 2006 i parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie pracował ww. duchowny – czytamy w oświadczeniu.

Kuria zapewniła także o współpracy ze Stolicą Apostolską i Prokuraturą, dodając, że wyraża  nadzieję, że prowadzone postępowanie kanoniczne i świeckie doprowadzi do pełnego wyjaśnienia tej sprawy. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this