Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Takich okazji się nie przepuszcza! SMS KSZO Ostrowiec Św. zagra o II Ligę Siatkówki Kobiet! Dziś pierwszy mecz!

Kiedy myślały, że ich przygoda z II Ligą Siatkówki Kobiet zakończyła się na turnieju półfinałowym, niespodziewanie z rozgrywek wycofała się drużyna SMS Volley Piła, która wywalczyła awans do finału. Dzięki temu ostrowieckie siatkarki dostały kolejną szansę. Dziś zmierzą się z MKS Andrychów!

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Gospodarzem turnieju jest klub MKS Andrychów. Dzisiaj o 17.00 na parkiet wyjdą siatkarki SMS KSZO Ostrowiec Św., pod wodzą Rafała Dytkowskiego i Iwony Kosiorowskiej, aby zmierzyć się z zespołem z Andrychowa.

Tuż przed rozpoczęciem turnieju udało nam się zapytać trenera ostrowieckiej drużyny o to, jaka była ich reakcja, kiedy dowiedzieli się o tym, że jednak zagrają.

– Wiadomość o możliwości gry w turnieju finałowym przyjęliśmy ze spokojem. Wspólnie z dyrekcją szkoły zdecydowaliśmy się przyjąć wyzwanie gry i spróbowania swoich sił – tłumaczy Rafał Dytkowski, trener SMS KSZO Ostrowiec Św.

Mimo, że dla siatkarek ten sezon był długi, to nie narzekają i jak zgodnie twierdzą, pokażą się z jak najlepszej strony na parkiecie. Podobnego zdania jest Rafał Dytkowski.

– Jedziemy tam przygotowani i w pełnym składzie. Chcemy pokazać dobrą grę. Starałem się jak najlepiej poznać naszych przeciwników i przekazać tę wiedzę naszym dziewczynom. Będziemy walczyć, bo tak jak mówiłem już w turnieju półfinałowym, dla naszego zespołu jest to bardzo dobry sprawdzian, gra z drużynami z poza naszego województwa – mówi trener.

Turniej będzie trwał do niedzieli (12 maja), w tym czasie SMS KSZO Ostrowiec Św. rozegra trzy spotkania, a rywalami ostrowieckiego zespołu będą oprócz MKS Andrychów, także AZS LSW Warszawa i UKS Gdyńska Akademia Siatkówki.

Jak bardzo potrzebna jest II Liga Siatkówki Kobiet w Ostrowcu Św. nie trzeba nikomu mówić. Drużna z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. byłaby świetnym zapleczem dla drużyny seniorek. Niestety dalej nie ma informacji, co dalej z zespołem KSZO Ostrowiec S.A., który spadł z Ligi Siatkówki Kobiet.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this